E Enjte, 08.13.2020, 07:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
VDIQ AKTORI DHE REGJISORI RICHAR ATTENBOROUGH

E Hënë, 08.25.2014, 08:45am (GMT+1)


Aktori dhe regjisori britanik, Richard Attenborough, ka vdekur në moshën 90 vjeçare.

Djali i tij, Michael, i ka thënë se BBC-së se Attenborough ka vdekur më 24 gusht.

Në një karrierë që përfshinë gjashtë dekada, ai është paraqitur në filma si “Brighton Rock”, “The Great Escape” dhe “Jurassic Park”.

Si regjisor, suksesi më i madh i Attenborough ka qenë filmi “Gandhi”, me të cilin ai ka fituar tetë Oskar.

BBC raporton se Attenborough ka qenë duke jetuar në një shtëpi pleqsh me bashkëshorten e tij që disa vjet.

Ai ka qenë duke lëvizur me karrocë që gjashtë vjet.

Kryeministri britanik, David Cameron e ka publikuar një deklaratë duke e quajtur Attenborough si “një nga të mëdhenjt e kinemasë”.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LAETITIA CASTÀ LUAN PERSONAZHIN E SEGOLENE ROYAL (08.24.2014)
RITA ORA NË JURINË E THE VOICE, ZËVENDËSON KYLIE MINOGUEN (08.22.2014)
BRAD PITT ENDE E DASHURON JENNIFER ANISTONIN (08.22.2014)
NEW YORK, VENDIMI GJYQËSOR - SHAKIRA KOPJOI KËNGËN E KRIJUESIT DOMINIKAN (08.21.2014)
DEBBIE REYNOLDS NDEROHET ME ÇMIM PËR ARRITJET JETËSORE (08.19.2014)
FORBES - GISELE BUNDCHEN ËSHTË MODELJA MË E PAGUAR NË BOTË (08.19.2014)
FOTOT E FUNDIT TË ROBIN WILLIAMS - SHKREPUR 24 ORË PARA VDEKJES (08.15.2014)
U NDA NGA JETA AKTORJA LEGJENDARE LAUREN BACALL (08.15.2014)
SHUHET AKTORI ROBIN WILLIAMS (08.12.2014)
BRENDAN GLEESON NË FILMIN E RI CALVARY (08.10.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]