E Mërkurë, 06.03.2020, 01:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
U NDANË ÇMIMET EMMY - TRIUMFOI 'BREAKING BAD'

E Martë, 08.26.2014, 10:31am (GMT+1)


“Breaking Bad” dhe “Modern Family” ishin fituesit më të mëdhenj në edicionin e 66-të të ceremonisë së ndarjes së çmimeve Emmy.

“Breaking Bad” fitoi çmimin për serinë dramatike më të mirë, duke mposhtur në këtë garë “Game of Thrones”, “Downton Abbey” dhe “True Detective”.

Bryan Cranston fitoi çmimin për aktorin më të mirë në rol kryesor në dramë për herë të katërt, ndërsa Aaron Paul fitoi për herë të tretë çmimin për aktorin më të mirë në rol dytësor.

Anna Gunn fitoi çmimin për aktoren më të mirë në rol dytësor.

“Modern Family” fitoi çmimin për serinë humoristike për herë të pestë me radhë. Ty Burrell i kësaj serie fitoi çmimin për aktorin më të mirë ndihmës në komedi.

Fituesit tjerë ishin Jim Parsons si aktori në rol kryesor në komedi. Julia Louis Dreyfus si aktorja më e mirë në komedi dhe Julianna Margulies si aktorja më e mirë në Dramë.

Ceremonia gjithashtu pati edhe pjesë emocionale për Robin Williamsin.


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VDIQ AKTORI DHE REGJISORI RICHAR ATTENBOROUGH (08.25.2014)
LAETITIA CASTÀ LUAN PERSONAZHIN E SEGOLENE ROYAL (08.24.2014)
RITA ORA NË JURINË E THE VOICE, ZËVENDËSON KYLIE MINOGUEN (08.22.2014)
BRAD PITT ENDE E DASHURON JENNIFER ANISTONIN (08.22.2014)
NEW YORK, VENDIMI GJYQËSOR - SHAKIRA KOPJOI KËNGËN E KRIJUESIT DOMINIKAN (08.21.2014)
DEBBIE REYNOLDS NDEROHET ME ÇMIM PËR ARRITJET JETËSORE (08.19.2014)
FORBES - GISELE BUNDCHEN ËSHTË MODELJA MË E PAGUAR NË BOTË (08.19.2014)
FOTOT E FUNDIT TË ROBIN WILLIAMS - SHKREPUR 24 ORË PARA VDEKJES (08.15.2014)
U NDA NGA JETA AKTORJA LEGJENDARE LAUREN BACALL (08.15.2014)
SHUHET AKTORI ROBIN WILLIAMS (08.12.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]