E Mërkurë, 10.16.2019, 05:19am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
KONFIRMOHEN KONTRATAT PËR 'INFERNO' ME TOM HANKS

E Mërkurë, 08.27.2014, 07:19pm (GMT+1)


Sony Pictures dhe Imagine Entertainment e kanë konfirmuar se në muajin prill në Itali, fillon xhirimi i filmit “Inferno”, mbështetur në librin me të njejtin titull të Dan Brown.

Studiot tashmë kanë nënshkruar marrëveshjet me aktorin kryesor, Tom Hanks i cili do e përseris rolin e Robert Langdon si profesori i simboleve të Harvardit.

Regjisori i këtij filmi do të jetë Ron Howard, ndërsa Brian Gazer do të jetë producent.

Në librin e fundit të Brown, Langdon zgjohet në një spital italian me memorien e humbur.

Ai bëhet bashkë me Sienna Brooks, doktoresha që i ndihmon të rikthej kujtesën dhe të ndalojë një të çmendur që të lëshoj një epidemi në të gjithë botën për të cilën është frymëzuar nga libri ‘Inferno” i Dante Aligerit.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KATE BUSH RIKTHEHET DHE KAP KREUN E KLASIFIKIMEVESonte në skenë në Londër pas 35 vitesh mungese (08.26.2014)
RITA ORA NË MTV - VETËM THONJTË I KUSHTONIN 56 MIJË DOLLARË! (08.26.2014)
U NDANË ÇMIMET EMMY - TRIUMFOI 'BREAKING BAD' (08.26.2014)
VDIQ AKTORI DHE REGJISORI RICHAR ATTENBOROUGH (08.25.2014)
LAETITIA CASTÀ LUAN PERSONAZHIN E SEGOLENE ROYAL (08.24.2014)
RITA ORA NË JURINË E THE VOICE, ZËVENDËSON KYLIE MINOGUEN (08.22.2014)
BRAD PITT ENDE E DASHURON JENNIFER ANISTONIN (08.22.2014)
NEW YORK, VENDIMI GJYQËSOR - SHAKIRA KOPJOI KËNGËN E KRIJUESIT DOMINIKAN (08.21.2014)
DEBBIE REYNOLDS NDEROHET ME ÇMIM PËR ARRITJET JETËSORE (08.19.2014)
FORBES - GISELE BUNDCHEN ËSHTË MODELJA MË E PAGUAR NË BOTË (08.19.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]