E Enjte, 11.14.2019, 12:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
AFI NDERON SOFIA LORENIN ME ÇMIM PËR ARRITJET JETËSORE

E Premte, 08.29.2014, 10:48am (GMT+1)Sophia Loren do të nderohet me çmimin për arrije jetësore në ceremoninë e përvitshme që organizohet nga Instituti Amerikan i Filmit (AFI).

AFI nderon njerëzit që kanë treguar sukses në industrinë e filmit dhe përkujton yjet që kanë korrur suksese në të kaluarën.

Aktorja Loren do të merr pjesë në ceremoni për të parë edhe filmin e saj klasik “Marriage Italian-Style” më 12 nëntor në Los Angeles dhe më pas do të ketë edhe një debat për karrierën e saj.

AFI Fest gjithashtu do të shfaqë edhe filmin e shkurtër “The Human Voice”, i cili është realizuar nga djali i Lorenit, Edoardo Ponti.

Aktorja italiane fitoi çmimin “Oscar” në kategorinë Aktorja më e mirë për filmin “Two Women” që është realizuar në vitin 1962. Ajo u nderua me “Oscar” edhe për arritje jetësore në vitin 1991.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KONFIRMOHEN KONTRATAT PËR 'INFERNO' ME TOM HANKS (08.27.2014)
KATE BUSH RIKTHEHET DHE KAP KREUN E KLASIFIKIMEVESonte në skenë në Londër pas 35 vitesh mungese (08.26.2014)
RITA ORA NË MTV - VETËM THONJTË I KUSHTONIN 56 MIJË DOLLARË! (08.26.2014)
U NDANË ÇMIMET EMMY - TRIUMFOI 'BREAKING BAD' (08.26.2014)
VDIQ AKTORI DHE REGJISORI RICHAR ATTENBOROUGH (08.25.2014)
LAETITIA CASTÀ LUAN PERSONAZHIN E SEGOLENE ROYAL (08.24.2014)
RITA ORA NË JURINË E THE VOICE, ZËVENDËSON KYLIE MINOGUEN (08.22.2014)
BRAD PITT ENDE E DASHURON JENNIFER ANISTONIN (08.22.2014)
NEW YORK, VENDIMI GJYQËSOR - SHAKIRA KOPJOI KËNGËN E KRIJUESIT DOMINIKAN (08.21.2014)
DEBBIE REYNOLDS NDEROHET ME ÇMIM PËR ARRITJET JETËSORE (08.19.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2019  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]