E Shtunë, 11.16.2019, 02:25am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
BEN AFFLECK NË MBROJTJE TË ISLAMIT

E Djelë, 10.05.2014, 05:19pm (GMT+1)


Ben Affleck ka kritikuar ashpër opinionin e prezantuesit televiziv, Bill Maher, për Islamin. Këta dy u përplasën gjatë një debati të premten.

Ylli i “Gone Girl”, 42-vjeç, ishte i ftuar si mysafir në emisionin “Real Time With Bill Maher” javën e kaluar, por u zemërua shumë rreth imazhit negativ dhe të “pakompletuar” që Maher dhe mysafiri tjetër, autori Sam Harris, po ia vishnin myslimanëve.

“Na është shitur ky imazh i islamofobisë, ku kritika ndaj religjionit shkrihet në fanatizëm ndaj myslimanëve si popull”, ka thënë Harris said. “Është intelektualisht qesharake”, transmeton Koha.net.

Edhe Mayer e përkrahu atë, duke e përshkruar Islamin si “të vetmin religjion që vepron si mafia” dhe “do të vrasin nëse e thoni gjënë e gabuar, nëse vizatoni pikturën e gabuar apo shkruani librin e gabuar”.

Këto deklarata e zemëruan tej mase Affleckun, i cili përshkrimin e Harrisit për Islamin si “nëna e ideve të këqija” e quajti si të mbi-përgjithësuar dhe “të shëmtuar”.

“Prit pak – a jeni ju personi që zyrtarisht e kuptoni doktrinën e kodifikuar të Islamit”, u përgjigj Affleck, duke i cilësuar etiketimet e çiftit si “të pështira” dhe “raciste” dhe tha se janë të ngjashme sikur të thuash “Ah ju hebrenj tinëzarë”, transmeton Koha.net.

“Argumenti juaj është, “Të zinjtë vrasin njëri-tjetrin””, tha ai.

Maher edhe më herët është kritikuar për shprehjen e qëndrimit të tij ku thoshte se gjymtimi gjenital i femrave është problem islamik.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ASHTON KUTCHER, MILA KUNIS - EMRI I VAJZËS SONË ËSHTË WYATT ISABELLE (10.04.2014)
GEORGE CLOONEY-AMAL ALAMUDDIN U MARTUAN ME CEREMONI CIVILE NË BASHKINË E VENECIAS (09.29.2014)
GEORGE CLOONEY E AMAL ALAMUDDIN KANË THËNË 'PO' NË PRANI TË 200 MIQVE DHE TË AFËRMVE (09.27.2014)
GEORGE CLOONEY E AMAL ALAMMUDIN ARRIJNË NË VENECIA - NESËR MARTESA (09.26.2014)
DIVA E FUNDIT E FILMIT - SOFIA LOREN MBUSH SOT 80 VJEÇ (Portret dhe fotogaleri) (09.20.2014)
ALBUMI I U2 SHKARKOHET FALAS NGA 33 MILIONË PËRDORUES (09.16.2014)
PRODUCENTI AFRIKAN I FILMAVE EKSPLORON KULTURËN NË TEKSAS (09.14.2014)
VDES KOMEDIANIA AMERIKANE JOAN RIVERS (09.05.2014)
MARILYN MONROE - 60 VJET MË PARË ME FUSTANIN FLUTURUESNë filmin kult të Billy Wilder 'Kur gruaja është në pushime' (08.29.2014)
AFI NDERON SOFIA LORENIN ME ÇMIM PËR ARRITJET JETËSORE (08.29.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2019  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]