E Martë, 12.10.2019, 07:54pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
VDIQ BASISTI LEGJENDAR JACK BRUCE

E Hënë, 10.27.2014, 09:21am (GMT+1)Jack Bruce, basisti i grupit Cream në vitet e 60-ta, ka vdekur në moshën 71 vjeçare.

Duke njoftuar për vdekjen e muzikantit, familja e tij mbrëmë tha se “bota e muzikës do të jetë vend më i varfër pa atë, por ai jeton me muzikën e tij dhe gjithmonë në zemrat tona”.

Jack Bruce e formoi grupin Cream në vititn 1966 së bashku me gitaristin, Eric Clapton, dhe tamburisitin, Ginger Baker.

Bruce ishte bashkautor i hiteve më të mëdha të grupit Cream, përfshirë melodinë “Sunshine of Your Love” dhe “White Room”.

Muzikanti Bruce vdiq në shtëpinë e tij në Suffolk në Angli.

Ai vuante nga kanceri në mëlçi për më tepër se 10 vjet.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NJË FILM I RI MBI INTEGRITETIN E MEDIAS (10.22.2014)
10 FEMRAT MË JOSHËSE TË EKRANIT BOTËROR (10.22.2014)
ESQUIRE - PENELOPE CRUZ, FEMRA MË TUNDUESE NË BOTË (10.13.2014)
BEN AFFLECK NË MBROJTJE TË ISLAMIT (10.05.2014)
ASHTON KUTCHER, MILA KUNIS - EMRI I VAJZËS SONË ËSHTË WYATT ISABELLE (10.04.2014)
GEORGE CLOONEY-AMAL ALAMUDDIN U MARTUAN ME CEREMONI CIVILE NË BASHKINË E VENECIAS (09.29.2014)
GEORGE CLOONEY E AMAL ALAMUDDIN KANË THËNË 'PO' NË PRANI TË 200 MIQVE DHE TË AFËRMVE (09.27.2014)
GEORGE CLOONEY E AMAL ALAMMUDIN ARRIJNË NË VENECIA - NESËR MARTESA (09.26.2014)
DIVA E FUNDIT E FILMIT - SOFIA LOREN MBUSH SOT 80 VJEÇ (Portret dhe fotogaleri) (09.20.2014)
ALBUMI I U2 SHKARKOHET FALAS NGA 33 MILIONË PËRDORUES (09.16.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2019  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]