E Mërkurë, 08.05.2020, 12:02pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
ROBIN WILLIAMS KRYESON LISTËN E KËRKIMEVE NË GOOGLE

E Martë, 12.16.2014, 06:21pm (GMT+1)Vetëvrasja e aktorit të njohur Robin Williams është në krye të listës së këtij viti të kërkimeve globale në Internet përmes Googlit.

Williams, aktor dhe komedian fitues i Oskarit, i famshëm për intrepretimin me zgjuarsi të roleve të tij, shpeshhere përmes improvizimit, i dha fund jetës me varje në shtëpinë e tij pranë San Franciskos, në Kaliforni, në muajin gusht.  Vdekja e aktorit i tronditi admiruesit e tij, të cilët ju drejtuan internetit, për të kërkuar në Google informacione mbi karrierën e tij, si dhe për temën e vetëvrasjes dhe depresionit.

Pas vetëvrasje së Robin Williamsit, tema të tjera të kërkuara më tepër me Google për këtë vit ishin Kampionati Botëror i Brazilit, epidemia e Ebolës, tragjedia e avionit të linjës Malaysia Airlines, sfida e hedhjes mbi vete të kovës me akull, të filmuara dhe publikuara në internet, me synimin e gumbullimit të fondeve për fushatën kundër sëmundjes së çrregullimeve muskulore, të njohur si  Lou Gehrig's Disease.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VIDHET SKENARI I FILMIT TË RI JAMES BOND (12.15.2014)
FILMI 'THE IMITON GAME' (12.15.2014)
JA KANDIDIMET PËR GOLDEN GLOBE 2015 (12.11.2014)
AUTORËT ME NDIKIM MË TË MADH NË HOLLIVUD (12.07.2014)
PUBLIKOHEN NOMINIMET PËR ÇMIMET GRAMMY 2014 (12.06.2014)
'INTERSTELLAR' - NJË FILM QË SFIDON IMAGJINATËN (11.29.2014)
VDES REGJISORI MIKE NICHOLS (11.20.2014)
REVISTA PEOPLE - AKTORI AUSTRALIAN CHRIS HEMSWORTH ËSHTË 'BURRI MË TUNDUES NË BOTË' (11.19.2014)
EKSPOZITË ME KOSTUME FILMASH TË HOLLIVUDIT (11.17.2014)
BOTOHEN FOTOGRAFI TË PAPARA NDONJËHERË TË KURT COBAIN (11.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]