E Mërkurë, 08.05.2020, 12:29pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
VDIQ AKTORJA ITALIANE VIRNA LISI

E Premte, 12.19.2014, 10:41am (GMT+1)

  
Ylli i filmave italianë, Virna Lisi, ka vdekur në moshën 78-vjeçare.

Ajo ishte e njohur për rolin e saj në filmin “How Yo Murder Your Wife” dhe luajti përkrah aktorëve të famshëm si Tony Curtis dhe Frank Sinatra.

Lisi gjithashtu fitoi çmimin për aktoren më të mirë në Festivalin e Cannes në vitin 1994 me filmin historik “La Reine Margot”.

Ajo së fundmi i është rikthyer aktrimit në filmin komedi “Latin Lover”, i cili do të publikohet vitin e ardhshëm.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KËRCËNIME PËR SULME NDAJ KINEMAVE NËSE SHFAQET 'THE INTERVIEW' (12.18.2014)
ROBIN WILLIAMS KRYESON LISTËN E KËRKIMEVE NË GOOGLE (12.16.2014)
VIDHET SKENARI I FILMIT TË RI JAMES BOND (12.15.2014)
FILMI 'THE IMITON GAME' (12.15.2014)
JA KANDIDIMET PËR GOLDEN GLOBE 2015 (12.11.2014)
AUTORËT ME NDIKIM MË TË MADH NË HOLLIVUD (12.07.2014)
PUBLIKOHEN NOMINIMET PËR ÇMIMET GRAMMY 2014 (12.06.2014)
'INTERSTELLAR' - NJË FILM QË SFIDON IMAGJINATËN (11.29.2014)
VDES REGJISORI MIKE NICHOLS (11.20.2014)
REVISTA PEOPLE - AKTORI AUSTRALIAN CHRIS HEMSWORTH ËSHTË 'BURRI MË TUNDUES NË BOTË' (11.19.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]