E Premte, 08.07.2020, 04:24am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
SONY DO TË SHFAQË 'THE INTERVIEW' NË DISA KINEMA

E Mërkurë, 12.24.2014, 10:08am (GMT+1)Kompania “Sony Pictures” me bazë në Shtetet e Bashkuara e ndryshoi pozicionin lidhur me filmin që frymëzoi një sulm kibernetik, për të cilin Washingtoni thotë se u krye nga Koreja e Veriut.

“Sony” thotë se filmi "The Interview," një telekomedi lidhur me vrasjen e presupozuar të udhëheqësit koreanoverior Kim Jong-un, do të shfaqet në disa kinema amerikane, duke filluar nga 25 dhjetori.

Javën e kaluar “Sony” njoftoi se nuk do ta transmetonte nëpër kinema telekomedinë, pasi kompjuterat e saj u bënë pre e një sulmi kibernetik. Hakerët kërcënuan se do të shkaktonin dëme të mëtejshme, në se filmi do të shfaqej nëpër kinema, sipas planit.

Dy kinema, “The Alamo Drafthouse” në Austin të Texas-it dhe  kinemaja “The Plaza” në Atlanta të Gjeorgjisë kanë thënë se kanë në plan ta shfaqin filmin.  

Drejtori dhe shefi ekzekutiv i kompanisë “Sony”, Michael Lynton, tha të martën se kompania ndjehet krenare “që i rezistoi atyre që u përpoqën të shtypin lirinë e shprehjes” dhe se ai shpreson që “ky të jetë vetëm hapi i parë për shfaqjen e filmit” në kinema.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
OBAMA - SONY PICTURES GABOI (12.20.2014)
VDIQ AKTORJA ITALIANE VIRNA LISI (12.19.2014)
KËRCËNIME PËR SULME NDAJ KINEMAVE NËSE SHFAQET 'THE INTERVIEW' (12.18.2014)
ROBIN WILLIAMS KRYESON LISTËN E KËRKIMEVE NË GOOGLE (12.16.2014)
VIDHET SKENARI I FILMIT TË RI JAMES BOND (12.15.2014)
FILMI 'THE IMITON GAME' (12.15.2014)
JA KANDIDIMET PËR GOLDEN GLOBE 2015 (12.11.2014)
AUTORËT ME NDIKIM MË TË MADH NË HOLLIVUD (12.07.2014)
PUBLIKOHEN NOMINIMET PËR ÇMIMET GRAMMY 2014 (12.06.2014)
'INTERSTELLAR' - NJË FILM QË SFIDON IMAGJINATËN (11.29.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]