E Shtunë, 09.26.2020, 07:57pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
GOLDEN GLOBE - FILMIT RUS 'LEVIATHAN'

E Hënë, 01.12.2015, 10:27am (GMT+1)


Aktorja Kathy Bates me shenjën "Je Suis Charlie" gjatë manifestimit Golden Globe


Filmi rus, Leviathan, e ka fituar çmimin Golden Globe, si filmi më i mirë në gjuhë të huaj.

Kjo dramë e regjisorit, Andrei Zvyaginstev, e trajton një tregim të një njeriu, që lufton kundër një udhëheqësi të korruptuar.

Meqë qeveria ruse ka paguar afro 35% të shumës së nevojshme për këtë film, shumë vetë kanë shprehur befasi për përshkrimin e errët të vendit të fortë, por i cili nuk kujdeset për të tjerët.

Çmimet vjetore Golden Globe për të 72-tën herë u dhanë mbrëmë vonë në Beverli Hills në Kaliforni.

Gjatë manifestimit, aktorët kanë mbajtur lart mbishkrimet me të cilat mbrohej liria e të shprehurit, pas vrasjes së gazetarëve të revistës javore satirike franceze, Charlie Hebdo, në Paris javën e kaluar.

Filmi Boyhood, që është përgatitur për më tepër se 12 vite dhe ku portretizohet rritja e fëmijës deri në adoleshencë, i ka fituar tri çmime: drama më e mirë, regjisori më i mirë dhe aktorja më e mirë e rolit mbështetës.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NDËRRON JETË ANITA EKBERG - MUZA E FELLINIT -  E PAHARRUESHME NË SKENËN ME MASTROIANINProtagonistja e "Dolce vita" të Fellinit u shua në moshën 83 vjeçare në një spital të Romës (01.11.2015)
80 VJETORI I LINDJES SË LEGJENDËS SË MUZIKËS ELVIS PRESLEY (01.08.2015)
NDAHET NGA JETA NË MOSHËN 71 VJEÇARE AKTORI EDWARD HERRMANN (01.01.2015)
NGJARJET QË TRONDITËN DHE BEFASUAN BOTËN E SHOUBIZNESIT MË 2014 (12.30.2014)
FILMI THE INTERVIEW - SOT NË QINDRA KINEMA AMERIKANE (12.25.2014)
OBAMA MIRËPRET SHFAQJEN E FILMIT 'THE INTERVIEW' (12.24.2014)
SONY DO TË SHFAQË 'THE INTERVIEW' NË DISA KINEMA (12.24.2014)
OBAMA - SONY PICTURES GABOI (12.20.2014)
VDIQ AKTORJA ITALIANE VIRNA LISI (12.19.2014)
KËRCËNIME PËR SULME NDAJ KINEMAVE NËSE SHFAQET 'THE INTERVIEW' (12.18.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]