E Martë, 08.11.2020, 10:55pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
E VEJA E 'SNJAPERISTIT AMERIKAN' - DASHURIA JONË ISHTE ASHTU SI TREGOHET NË FILM

E Martë, 02.03.2015, 01:56pm (GMT+1)


"American Sniper' i Clint Eastwood po korrë suksese rekorde në arkat filmike derisa filmi ka marrë gjashtë nominime për Oscar. Por ajo që pyesin të gjithë pasi e shohin filmin, është, nëse dashuria e paraqitur në film mes dy protagonistëve ishte e tillë në jetën reale.

Chris Kyle, që u vra më 2013 dhe gruan e tij Taya, e luajnë Bradley Cooper dhe Sienna Miller.

E veja e Chris, 40 vjeçarja Taya, thotë se jeta dhe martesa e tyre ishte po ajo që paraqitet në film.

"Isha e dashuruar marrëzisht në të dhe ende jam. Më mungon shumë. Më pëlqente të isha në krahët e tij dhe t'i mbaja duart", tha ajo.

"Lidhja ime me të, që nga fillimi ishte shumë reale. Shumë reale, e thellë, dashuri pasionante. Ne kaluam nëpër kohë të vështira, por ne gjithmonë gjetëm rrugën e kthimit te njëri-tjetri", tha ajo.


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KATY PERRY - NJË SUPERYLL NË SUPERBOWL (02.02.2015)
MICHELLE OBAMA LAVDËRON FILMIN 'AMERICAN SNIPER' (02.01.2015)
'AMERICAN SNIPER' NXIT POLEMIKA (01.26.2015)
FSHATARI AFGAN - I PËRNDJEKUR PSE SHPËTOI USHTARIN AMERIKAN (01.22.2015)
JA DHJETË FEMRAT MË TË BUKURA TË TË GJITHA KOHËVE (01.19.2015)
NDAHET NGA JETA AKTORJA FATEN HAMAMA - IKONË ARABE E FILMIT (01.18.2015)
FILMI 'SNAJPERI AMERIKAN' - KANDIDAT PËR OSKAR (01.17.2015)
KATY PERRY PËRGATITET PËR KONCERTIN E SUPERBOLLIT (01.14.2015)
CEREMONIA E 'GLOBIT TË ARTË' - PLATFORMË E SOLIDARIZIMIT ME FRANCEZËT DHE FJALËN E LIRË (01.13.2015)
GOLDEN GLOBE - FILMIT RUS 'LEVIATHAN' (01.12.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]