E Premte, 08.14.2020, 09:28pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
JON STEWART LARGOHET NGA 'THE DAILY SHOW'

E Mërkurë, 02.11.2015, 04:29pm (GMT+1)
IlustrimKomediani amerikan, Jon Stewart, nuk do të jetë më udhëheqës i emisionit satirik “The Daily Show”, në kanalin Comedy Central.

Nuk dihet ende data e saktë e largimit të zotit Stewart.  

Rrjeti televiziv në Shtetet e Bashkuara përmes një deklarate të lëshuar e ka konfirmuar largimin e tij nga emisioni, duke e quajtur Stewartin “një komik gjenial”.

Emisioni “The Daily Show” transmetohet katër herë në javë në SHBA dhe duke shfrytëzuar satirën politike, ka pasqyruar ngjarjet aktuale. Është quajtur shpesh edhe "platformë e humorit politik".

Jon Stewart, 52 vjeçar, e ka marrë përsipër udhëheqjen e këtij programi në vitin 1999.

Gjatë vitit 2013, ai për disa muaj nuk e ka udhëhequr emisionin për shkak se ka qenë i angazhuar në regjinë e filmit “Rosewater". Filmi ka të bëjë me një gazetar iranian, i mbajtur në burg për 118 ditë me radhë, nën akuzat për spiunim.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
CEREMONIA E ÇMIMEVE GRAMMY (02.09.2015)
NDAHEN ÇMIMET GRAMMY AWARDS (02.09.2015)
NJË FILM I VEÇANTË PËR VAN GOGUN (02.09.2015)
BERLINALJA E 65të - ART DHE ARTICIALITET NË BERLIN (02.08.2015)
6 SHKURTI, DITËLINDJA E 70-të E BOB MARLEYT (02.06.2015)
E VEJA E 'SNJAPERISTIT AMERIKAN' - DASHURIA JONË ISHTE ASHTU SI TREGOHET NË FILM (02.03.2015)
KATY PERRY - NJË SUPERYLL NË SUPERBOWL (02.02.2015)
MICHELLE OBAMA LAVDËRON FILMIN 'AMERICAN SNIPER' (02.01.2015)
'AMERICAN SNIPER' NXIT POLEMIKA (01.26.2015)
FSHATARI AFGAN - I PËRNDJEKUR PSE SHPËTOI USHTARIN AMERIKAN (01.22.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]