E Martë, 08.11.2020, 10:28pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
'THE GRAND BUDAPEST HOTEL' - FILMI MË I MIRË

E Djelë, 02.15.2015, 07:58pm (GMT+1)Filmi i regjisorit Wes Anderson, “The Grand Budapest Hotel”, një histori e pazakontë, u nderua si filmi më i mirë në ceremoninë e çmimeve të Shoqatës së Skenaristëve dje në Hollivud.

“The Grand Budapest Hotel”
,  kandidat për 9 çmime Oscar në ceremoninë e 22 shkurtit, përfshirë për filmin më të mirë, fitoi për sknearin më të mirë ndaj një  konkurrenti të fortë, filmit “Boyhood”.

Graham Moore i filmit “Imitation Game”  fitoi çmimin për skenarin më të mirë jo-origjinal. Filmi ka në qendër Alan Turing, një gjeni për zbërthimin e kodeve në Luftën e Dytë Botërore, por vdiq i persekutuar për homoseksualitetin e tij.   

Në kategorinë e skenarit më të mirë për një dokumentar fitoi “The internet’s own Boy: The story of Aaron Swartz”.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
JON STEWART LARGOHET NGA 'THE DAILY SHOW' (02.11.2015)
CEREMONIA E ÇMIMEVE GRAMMY (02.09.2015)
NDAHEN ÇMIMET GRAMMY AWARDS (02.09.2015)
NJË FILM I VEÇANTË PËR VAN GOGUN (02.09.2015)
BERLINALJA E 65të - ART DHE ARTICIALITET NË BERLIN (02.08.2015)
6 SHKURTI, DITËLINDJA E 70-të E BOB MARLEYT (02.06.2015)
E VEJA E 'SNJAPERISTIT AMERIKAN' - DASHURIA JONË ISHTE ASHTU SI TREGOHET NË FILM (02.03.2015)
KATY PERRY - NJË SUPERYLL NË SUPERBOWL (02.02.2015)
MICHELLE OBAMA LAVDËRON FILMIN 'AMERICAN SNIPER' (02.01.2015)
'AMERICAN SNIPER' NXIT POLEMIKA (01.26.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]