VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

SOPRANOJA BRIGHTMAN DO TË MBAJË KONCERT NGA HAPËSIRA

E Mërkurë, 03.11.2015, 12:04pm (GMT1)


Sopranoja britanike Sarah BrightmanPas një karriere të suksesshme me hitet si “I Lost My Heart to a Starship Trooper” dhe me suksesin global në “Phantom of the Opera”, sopranoja britanike, Sarah Brightman është duke u përgatitur për një tjetër performansë unike: një koncert të drejpërdrejt nga hapësira.

Brightman, 54 vjeçare, do të jetë turistja e tetë dhe këngëtarja e parë profesionale që udhëton së bashku me një ekip prej dy personave të tjerë për në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Udhëtimi do e realizojë me një raketë ‘Soyuz’ që do të lëshohet nga Kazakistani më 1 shtator.

Ajo do t’i kalojë 10 ditë nëpër orbitën e tokës.rel

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.