E Mërkurë, 09.23.2020, 02:46pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Sandra Bullock falënderon të shoqin pas triumfit në SAG Awards
E Djelë, 01.24.2010, 12:37pm (GMT+1)

 

 

 

Voal-online -Sandra Bullock vijoi vargun e saj të rrëmbimit të çmimeve, duke marrë tani trofenë për interpretimin më të përkyer femëror, për filmin The Blinde Side, mbrëmë natën vonë, në Screen Actors Guild Awards (Çmimet e Shoqatës së Aktorëve të Ekranit).

"Vetëm nëse kjo ceremoni nuk jepej nga telizionet, unë do të përdorja fjalët e duhura që jam duke ndjerë tani,” tha Bullock, e cila e fitoi të njëjtin çmim javën e shkuar në Golden Globes: "Unë jam Sandra Bullock, jam aktore dhe jam shumë krenare të them se në këtë sallë gjenden plot fytyra të cilat më frymëzuan.”

Aktorja gjithashtu i kushtoi nderime dashurore – dhe humorisitke – të shoqit, Jesse James, nga podiumi në Shrine Auditorium të Los Anxhelosit.

 

"Ti vishesh në uniformë murgeshe dhe ulesh në një tryezë ku nuk njeh asnjeri," tha ajo. "Dhe jam larg jush, e pastaj kthehem tek ju, me njerëz si Morgan Freeman. Si do t’ia bëja unë pa ju. Ju dua kaq shumë, dhe jeni vërtetë të mrekullueshëm. Dhe më duheni mua kaq shumë!"

Fitues të tjerë të veprimtarisë ishin Jeff Bridges, gjithashtu fitues i Golden Globes, për rolin kryesor më të përkryer mashkullor (
Crazy Heart); yjet e Inglourious Basterds, të cilët përbënin një trupë të përkryer aktorësh; dhe Mo'Nique, e cila u shpall aktorja më e mirë dytësore në film dramë ku ajo mishëron Mary Jones në filmin Precious.

 

Një natë e madhe për filmin Glee

 

 

Jane Lynch dhe Jessalyn Gilsig

 

Edhe trrupa realizuese e Glee kishte plotësisht të drejt të gëzohej për triumfin në SAG Awards. Sapo kishte fizuar në Golden Globes në kategorinë e komedive, yjet e hitit të televizionit Fox u shpallën trupa më e mirë në  serialet komike.

Duke marrë çmimin veshur me një fund nate të hatashëm, Jane Lynch tha: "Të jesh e zgjedhura e kësaj nate, vlern sa bota për ne.”


Por as yjet e
30 Rock nuk dolën pa gjë. Tina Fey mori çmimin e tretë radhazi për serialet komike, ndërsa partneri

Alec Baldwin mori trofenë e parë të natës së mbrëmshme.

Momente dramatike

 

Filmi dramë fitues i Golden Globes, Mad Men, mori çmimin e trupës më të mirë për të dytin vit radhazi.

 

Në një tjetër përsëritje të Golden Globes, Julianna Margulies e Michael C. Hall u shpallën aktorja dhe aktori më I mirë për rolet e tyre respektivisht në The Good Wife dhe Dexter. (http://www.people.com/people)
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Brooke Mueller po reagon mirë ndaj mjekimeve (01.21.2010)
Madonna: "Dua një fëmijë nga Jesus" (01.19.2010)
Mbi Qilimin e Kuq në Ceremoninë e Golden Globe (01.18.2010)
Para xhepi rekord, 11 mijë dollarë për të bijën e Madonna-s (01.17.2010)
Sandra Bullock sipas numrave (01.12.2010)
Sharon Stone: Meryl Streep "duket si një shtrat i pandrequr" (01.09.2010)
Si i propozoi Russell Brand për fejesë Katy Perry-t (01.07.2010)
Sandra Bullock, mbretëresha e arkëtimeve 2009 në SHBA (01.05.2010)
Parashikimet e revistës People për vitin 2010 (01.02.2010)
Princi i paepur i kinematografisë Hamfri Bogart (12.24.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]