E Mërkurë, 09.23.2020, 03:49pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Hollywood-i në një të ardhme krejt i bardhë? Vanity Fair akuzuar për racizëm
E Djelë, 02.07.2010, 12:21pm (GMT+1)

 

 

 

Voal-online -''Sipas Vanity Fair e ardhmja është krejt e bardhë'': ky është titulli i një artikulli të ashpër të botuar në Guardian, në të cilin merret në shenjestër ky shërbim fotografik firmosur nga Annie Leibovitz dhe titulluar ''A new decade, a new Hollywood' (Një dekadë e re, një Hollivud i ri). Për nurmin e saj të marsit, në fakt revista e famshme ka grumbulluar përpara të njëjtit objektiv aktore të reja, të cilat, sipas Vanity Fair, janë duke e zgjeruar imazhin e Hollywood-it dhe të cilat do ta mbizotërojnë që sistemin yjor (star-system) në vitet e ardhshme. Të gjitha, pothuajse, të bardha.

 

 

Midis të rejave premtuese, Kristen Stewart, Anna Kendrick, Amanda Seyfried, Carey Mulligan dhe Evan Rachel Wood. Nënvizon Guardian – por nuk është e vetmja që ngre këtë shqetësim – duke u habitur që në mesin e tyre nuk ka asnjë të zezë, të grunjtë, të verdhë, pra afrikane, latine, aziatike që premton për të ardhmen e Hollywood-it.

 

 

 

Midis të përjashtuarave të famshme, sipas gazetës britanike, është tejet e bukura Zoe Saldana, protagoniste mega-blockbuster 'Avatar'

 

 

Gabourey Sidibe, kandidate në Oscar 2010 si aktorja më e mirë protagoniste për filmin 'Precious', së cilës i është kushtuar edhe një artikull ad hoc në të njëjtin numër të Vanity Fair

 

 

Anika Noni Rose, këngëtare dhe aktore, mes protagonisteve të 'Dreamgirls' dhe zë - në versionin orgjinal – të princeshës Tiana në 'Princesha dhe bretkosi' i Disney-t

 

 

Midis “të zgjedhurave” të Vanity Fair, Amanda Seyfried ('Mamma mia!')

 

 

Kristen Stewart ('Twilight'), Carey Mulligan ('An education') e Abbie Cornish.

(http://www.repubblica.it)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Yjet ribëjnë "We Are The World" për viktimat e Haitit (02.02.2010)
Tetëdhjetëvjetori i Gene Hackman, 'luanit të mbrapshtë" të Hollywood-it (01.30.2010)
Heather Graham, hollivudiania përherë me hiret e adoleshentes (01.28.2010)
"Na mungon mami - with Love, Angelina e James (01.27.2010)
People: Zërat për ndarjen e Brad Pitt dhe Angeline Jolie nuk janë të vërteta, thonë burimet (01.25.2010)
Sandra Bullock falënderon të shoqin pas triumfit në SAG Awards (01.24.2010)
Brooke Mueller po reagon mirë ndaj mjekimeve (01.21.2010)
Madonna: "Dua një fëmijë nga Jesus" (01.19.2010)
Mbi Qilimin e Kuq në Ceremoninë e Golden Globe (01.18.2010)
Para xhepi rekord, 11 mijë dollarë për të bijën e Madonna-s (01.17.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]