E Mërkurë, 09.23.2020, 05:32pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
FILMI "VALENTINE'S DAY" PREJ SOT NË KINEMATË AMERIKANE
E Premte, 02.12.2010, 11:33am (GMT+1)

 

 

 

 

Voal-online –Filmi i regjisorit Garry Marshall, "Valentine's Day", i cili del sot në kinematë amerikane do të jetë i favorizuar nga fakti që pushimet në Amerikë janë katërditore, të cilat fillojnë sot me Ditën e Presidentëve dhe mbarojnë me Ditën e Shën Valentinit të hënën.

 

Para pak ditësh filmi “Pretty Woman” i të njëjtit regjisor, pra Gary Marshall, u shpall nga shikuesit filmi më i përshtatshëm për Ditën e Valentinit.

 

Komedia romantike e prodhuar nga studio Warner Bros. Pritet ta përmbyllë debutin e saj në këto katër ditë me një fitim prej $45 milionë apo më shumë në Amerikë.

 

Filmin e bën të magjishëm prania e një konstelacioni bukurie të përbërë nga Anne Hathaway, Topher Grace, Jennifer Garner, Ashton Kutcher, Jessica Biel, Patrick Dempsey, Jessica Alba, Taylor Lautner, Queen Latifah, Jamie Foxx e të tjerë.

 

“Do të kemi një debut të mrekullueshëm,” ka thënë shefi i shpërndarjes i Warner Bros, Dan Fellman said. "Yjet që janë sot më të adhuruarit luajnë në këtë film.”

 

“Valentin’s Day” do të konkurojë me dy filma të tjerë debutues. Studioja  Twentieth Century Fox sends del me filmin për fëmijë "Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief" (Persi Xhekson dhe Olimpianët: Hajduti i Rrufeshëm), film që pritet të fitojë më shumë se $30 milionë këto katër ditë, ndërsa studioja Universal debuton me filmin horror të ribërë ku luan rol kryesor Benicio Del Toro, "The Wolfman" (Njeriu ujk).

 

Dalja e filmit të Joe Johnston, "Wolfman” ku luan Anthony Hopkins u shty disa herë për asrye marrketingu. Filmi ishte gati që në nëntor 2008. Edhe ky film pritet të fitojë më shumë se $30 milionë.

 

Ndërkohë mbeten konkurues filma të tillë si tashmë legjendari "Avatar", filmi romantik dramë "Dear John" apo "Crazy Heart". Hollywood-i pret që ky katërditësh në tërësi të jetë nga periudhat më fitimprurëse për prodhimet e tij. (http://www.reuters.com)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Alec Baldwin shtrohet me urgjencë në New York (02.11.2010)
Në rrezik simboli i Hollywood-it (02.11.2010)
Anne Hathaway: Nuk më duket vetja aq e bukur (02.10.2010)
Hollywood-i në një të ardhme krejt i bardhë? Vanity Fair akuzuar për racizëm (02.07.2010)
Yjet ribëjnë "We Are The World" për viktimat e Haitit (02.02.2010)
Tetëdhjetëvjetori i Gene Hackman, 'luanit të mbrapshtë" të Hollywood-it (01.30.2010)
Heather Graham, hollivudiania përherë me hiret e adoleshentes (01.28.2010)
"Na mungon mami - with Love, Angelina e James (01.27.2010)
People: Zërat për ndarjen e Brad Pitt dhe Angeline Jolie nuk janë të vërteta, thonë burimet (01.25.2010)
Sandra Bullock falënderon të shoqin pas triumfit në SAG Awards (01.24.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]