E Mërkurë, 09.23.2020, 06:31pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
FILMI "VALENTIN'S DAY" TEJKALON PARASHIKIMET FITIMPRURËSE
E Hënë, 02.15.2010, 04:47pm (GMT+1)

 

 

Voal-online –Komedia e luajtur nga disa nga yjet hollivudianë më në modë "Valentine's Day", doli në krye të tableave box office gjatë pushimeve ku përfshiheshin funjdava, Dita e Valentinit dhe Dita e Presidentit, çka bëri të shënohen rekorde në shitjen e bletave të kinemave.

 

Romanca e The Warner Bros. ku luajnë role kryesore Ashton Kutcher, Jennifer Garner, Taylor Lautner dhe të tjerë nga më të modës në Hollywood ndollën shikuesit e kinemasë për të grumbulluar $52.4 milionë në këto ditë të pushimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 

Në totalin e tri ditëve për të gjithë filmat u grumbulluan $193 milionë, duke eklsipusuar shumën e vjetëshme prej $188 milionësh, sipas vlerësimeve të bëra. Më 2009, fundjava e Ditës së Presidentit, duke përfshirë të hënën arriti një fitimprurje totale prej $220 milionësh.

 

Femrat përbënin përafërsisht 70 për qind të publikut për filmin "Valentine's Day" dhe më shumë se 80 për qind të publikut për dramën romantike "Dear John", e cila një javë kishte kryesuar tabelën e box office, tha Paul Dergarabedian, presidenti sektorit të box office në Hollywood.com.

 

"Pa femrat shitja e biletave në dy fundjavët kurrsesi nuk do të kishte shkuar aq mirë,” tha ai.

 

"Percy Jackson & The Olympians" ishte No. 2 në kuadrin treditor me shumën $31.1 milionë, dhe filmi i studios Universal Pictures, "The Wolfman" , ishte No. 3 me $30.6 milionë.

 

"Avatar" vazhdoi rënien e tij nga froni i box office throne, duke zbritur në No. 4 me $22 milionë të dielën. E gjithë shuma për filmat më të shitur është tani për tani $659.6 milionë.

 

"Avatar" dhe "Percy Jackson" u vunë në qarkullim nga News Corp i 20th Century Fox.

 

"Dear John" vënë në qarkullim nga Sony Corp i Screen Gems, ra në No. 5 me një arkëtim prej $15.3 milionë.

(http://www.reuters.com)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FILMI "VALENTINE'S DAY" PREJ SOT NË KINEMATË AMERIKANE (02.12.2010)
Alec Baldwin shtrohet me urgjencë në New York (02.11.2010)
Në rrezik simboli i Hollywood-it (02.11.2010)
Anne Hathaway: Nuk më duket vetja aq e bukur (02.10.2010)
Hollywood-i në një të ardhme krejt i bardhë? Vanity Fair akuzuar për racizëm (02.07.2010)
Yjet ribëjnë "We Are The World" për viktimat e Haitit (02.02.2010)
Tetëdhjetëvjetori i Gene Hackman, 'luanit të mbrapshtë" të Hollywood-it (01.30.2010)
Heather Graham, hollivudiania përherë me hiret e adoleshentes (01.28.2010)
"Na mungon mami - with Love, Angelina e James (01.27.2010)
People: Zërat për ndarjen e Brad Pitt dhe Angeline Jolie nuk janë të vërteta, thonë burimet (01.25.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]