E Mërkurë, 09.23.2020, 02:53pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
"PRECIOUS" MERR IMAGE AWARDS, NDEROHET WYCLEF JEAN
E Shtunë, 02.27.2010, 06:01pm (GMT+1)

 

 

Voal-online –Filmi i pavarur "Precious” bazuar në romanin 'Push' by Sapphire" mori Image Awards mbrëmë, duke rrëmbyer njëkohësisht gjashtë trofetë kryesore, përfshirë filmi më i mirë dhe aktorja më e mirë, nga aktorja e re Gabourey Sidibe.

 

Në qendër të filmit është një adoleshente mbipeshë e Harlemit, film që ka marrë edhe një  NAACP Image Award për aktoren Mo'Nique, performanca e së cilës si nënë manipulative është favorite kryesore për Oscar në mars për kategorinë e aktores dytësore.

 

"Precious" fitoi Image award edhe si filmi më mirë i pavarur dhe regjisori Lee Daniels mori çmimin e regjisorit më të mirë në natën e ndereve nga organizata më e vjetër e të drejtave civile të SHBA, National Association for the Advancement of Colored People (Shoqata Kombëtare për Përparimin e Njerëzve me Ngjyrë).

 

 

Morgan Freeman fitoi si aktori më i mirë në rolin e presidentit jugafrikan Nelson Mandela në "Invictus" (I paepuri), dhe artistja R&B Mary J. Blige fitoi dy çmime, si artistja më e mirë femër dhe për albumin më të mirë: "Stronger With Each Tear."

 

Këngëtarja hip-hop Wyclef Jean fitoi çmimin presigjioz Vanguard nga NAACP për përpjekjet në ndihmat humnitare ndaj viktimave të tërmetit në Haiti.

(http://www.reuters.com)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GERARD DEPARDIEU MAGJEPSËS NË ROLIN E ANTIHEROIT NË FILMIN E RI TRAGJIKOMIK FRANCEZ (02.20.2010)
GRETA GARBO OSE SIPAS FELINIT THEMELUESJA E URDHËRIT RELIGJIOZ QË QUHET KINEMA (02.19.2010)
REGJISORI I "MESSENGER" SYNON TË BËJË NJË FILM PËR KURT COBAIN (02.18.2010)
TË KANDIDUARVE IU THANË TË PËRGATITIN DY FJALIME PËR NATËN OSCAR (02.17.2010)
MEGAN FOX: UNË DO TË BËHESHA NJË NËNË E MREKULLUESHME (02.16.2010)
FILMI "VALENTIN'S DAY" TEJKALON PARASHIKIMET FITIMPRURËSE (02.15.2010)
FILMI "VALENTINE'S DAY" PREJ SOT NË KINEMATË AMERIKANE (02.12.2010)
Alec Baldwin shtrohet me urgjencë në New York (02.11.2010)
Në rrezik simboli i Hollywood-it (02.11.2010)
Anne Hathaway: Nuk më duket vetja aq e bukur (02.10.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]