E Mërkurë, 09.23.2020, 05:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
GJYKATËSI I REDUKTON AKUZAT KUNDËR ISH TË FEJUARIT TË ANNA NICOLE SMITH
E Premte, 10.01.2010, 12:06pm
 

Voal-online -Gjykatësi në gjykimin për vrasjen me drogë të Anna Nicole Smith (Anë Nikolë Smith) e liroi nga dy akuza ish të fejuarin e saj, Howard K. Stern.

Robert J. Perry i Gjykatës së Lartë të Los Anxhelosit, i cili në fillim të kësaj jave i pati akuzuar prokurorët se e kishin mbingarkuar me akuza rastin e vdekjes së artistes së famshme, u përcaktua që ta lirojë Stern nga akuzat e dhënies së barnave me mashtrim dhe të mbytjes.

JENNIFER LOPEZ DHE STEVEN TYLER DO TË JENË NË JURINË E "AMERICAN IDOL"
E Martë, 09.28.2010, 08:31am

Pas disa muaj spekullimesh, se cilët do të jenë gjyqtarët e ardhshëm të programit shumë të ndjekur në televizion "Amerikan Idol", televizioni amerikan FOX bëri të njohur se Jenifer Lopez dhe Steven Tyler do të jenë në juri krahas me Randy Jacksonin.

KUJTIMET E SHANIA TWAIN SHPALOSIN SFIDAT QË AJO KA KAPËRCYER
E Enjte, 09.23.2010, 03:00pm
 

Voal-online -Pesë herë fituesja e Grammy Award, Shania Twain, do t'i botojë kujtimet e saj më 2011, ku ajo shpalos luftën e saj për ta ndërtuar karrierën në muzikën kantri dhe vështirësitë nëpër të cilat ka kaluar.

Këngëtarja yll e muzikës kantri pop, jeta personale e së cilës ka qenë subjekt i tabloideve prej ndarjes nga producenti muzikor Robert Mutt Lange, do të nxjerrë një biografi në pjesën e parë te¨vitit 2011, sipas shtëpisë botuese Simon & Schuster.

Kompozitorja dhe këngëtarja do të trajtojë një varg temash, përfshirë sfidat e saj në industrinë e muzikës kantri të mbizotëruar nga meshkujt si dhe vdekja e prindërve të saj në një aksident automobilistik më 1987 duke ia lënë asaj përkujdesjen ndaj tre vëllezërve e motrave më të vegjël.

NICOLE KIDMAN DEBUTON SI PRODUCENTE
E Enjte, 09.16.2010, 08:25am
 

Filmi bazohet në dramën Pulitzer të Lindsay-Abaire

Voal-online -Nicole Kidman ka pranuar se ndihet "shumë e ekspozuar dhe shumë e emocionuar" ndaj Rabitt Hole, filmit të saj të parë si producente.

"Është një peshë e madhe - ka thënë në festivalin e Torontos. Por jam e kënaqur që e kam bërë."

VENECIA: LUANI I ARTË FILMIT "SOMEWHERE" TË REGJISORES SOFIA COPPOLA
E Djelë, 09.12.2010, 03:22pm
 

Luani special "kumbarës" së Tarantinos, Monte Hellman. Ja të gjitha çmimet:

Voal-online -Luanin e Artë (Leone d'oro) të Festivalit të sivjetshëm të Filmi në Venecia e ori filmi "Somewhere" (Diku) i regjisores Sofia Coppola (Sofia Kopola).

Luani special për veprën tërësore iu dha Monte Hellmanit, i cili në Lido ka sjellë filmin "Road To Nowhere" (Rrruga për askund).

Luani i argjendë për regjinë më të mirë regjisorit Alex de la Iglesia për filmin "Balada triste de trompeta' (Baladë e trishtë për trumpetë).

Çmimi special i jurisë iu dha filmit "Essential Killing" (Vrasje thelbësore) të Jerzy Skolimowskit.

MARTIN SCORSESE NË FILMIN E RI MBRON INFORMATORIN ANTIKOMUNIST ELIA KAZAN
E Djelë, 09.05.2010, 11:59am
 

Voal-online -Filmi i ri i Martin Scorseses (Martin Skorseze) i bën nderim personal Elia Kazanit, njërit prej regjisorëve më me ndikim në Hollywood dhe Broadway, por gjithashtu një figurë kundërthënëse, i cili u bë informator antikomunist në kohën e McCarthy-t. Në "A Letter to Elia" (Një letër Elias), dokumentar njëorësh shfaqur në Festivalin aktual të Filmit në Venecia, Scorsese vlerëson Kazanin për stilin e tij plot emocione, realist dhe origjinal, cilësi të cilat e kanë frymëzuar atë (Scorsesen) që të bëhet regjisor.

EMMY AWARDS SHKOJNË TEK "MAD MEN" DHE "MODERN FAMILY"
E Hënë, 08.30.2010, 01:55pm
 

Në foto: Trupa e aktorëve e serialit 'Mad Men'

Të pranishmit ngrihen në këmbë dhe brohorasin për aktorin George Clooney, i cili ka marrë çmimin Bob Hope

Voal-online -"Familja moderene", si komedia më e mirë, ka fituar eidicionin e 62-të të Emmy Awards.

Bryan Cranston (i Breacking Bad) e Kira Sedwick (The Closer) janë vlerësuar si aktorët më të mirë në një seri dramatike. Jim Parsons (The Big Bang Theory) e Eddie Falco (e Nurse Jackie) kanë marrë shtatoren si aktorët më të mirë në një komedi.

ISH GRUAJA KËRKON NGA MICHAEL DOUGLAS FITIMET E WALL STREET
E Enjte, 08.26.2010, 10:22am
 

Janë divorcuar në vitin 2000 pas 23 vitsh martesë dhe një djali

Voal-online -Diandra Douglas, ish gruaja e aktorit Michael Doglas (Majkëll Dagllas), i ka kërkuar gjykatës që i shoqi t'ia japë gjysmën e fitimeve nga filmi "Wall Street, money never sleeps', vazhdimit të sapodalë të filmit të famshëm, fitues i çmimit oskar më 1986, kushtuar bursës njujorkase.

Sipas avokatëve të ish gruas, ajo ka të drejtë në bazë të marrëveshjes paramartesore, të noterizuara para se të xhirohej "Wall Street" origjinal.

PROJEKTE TË REJA MBI MARILYN MONROEN
E Enjte, 08.19.2010, 03:29pm
 

Naomi Watts po, por Angelina Jolie përgënjeshtron. Boom materialesh inedite dhe librash lushtuar divës së pavdekëshme

Voal-online -Boom materialesh inedite e librash kushtuar Marilyn Monroe-s (Merilin Monroes), por edhe kinemaja nuk rri duarkryq.

Në tregun e festivalit të Cannes 2010 ishte shpallur një film biografik, Blonde (Bjondja), me protagoniste Naomi Watts e me regji të Andrew Dominik, ndërkohë që emri i Angelina Jolie qarkullon me ngulm për rolin e aktores legjendera superyll në transpozicionin kinematografik të romanit The Life And Opinions Of Maf The Dog, And Of His Friend Marilyn Monroe (Jeta dhe opinionet e qenit Maf, dhe mikeshës së tij Merilin Monroe), shkruar nga Andrew O'Hagan. i njëjti shkrimtar në Edimburgo Book Festival ka shpallur se do të ketë një film ku George Clooney do të luajë rolin e këngëtarit Frank Sinatra. Mjerisht vetë Jolie ka pikuar nga qielli dhe ka përgënjeshtruar lajmin e para dy ditëve në premierën londineze të filmit Salt duke i thënë reporterit: "është shumë zbavitëse, sepse e kam dëgjuar këtë lajm sot për herë të parë. Nuk dija asgjë. Do të isha ndier tejet e kënaqur..."

PROBLEMET SHËNDETËSORE TË MICHAEL DOUGLAS NUK E VONOJNË DALJEN E "WALL STREET: MONEY NEVER SLEEPS"
E Enjte, 08.19.2010, 02:56pm
 

Voal-online -Problemet shëndetësore të Michael Douglas (Majkëll Dagllas) nuk e ndalin aspak Gordon Gekkon.

Studioja Twentieth Century Fox thotë se filmi Wall Street: Money Never Sleeps do të dalë siç ishte parashikuar, më 24 shtator, pavarësisht bërjes së ditur nga superylli hollivudian se ka një tumor në fut dhe i duhen tetë javë për radicaion dhe për kimioterapi.

  » ELIZA DUSHKU DHE RICK FOX BASHKËJETOJNË
  » HILARI DUFF DHE MIKE COMRIE U MARTUAN
  » JUSTIN BIEBER THOTË SE KIM KARDASHIAN ËSHTË "TEJET E HATASHME"
  » BETEJË GJYQËSORE PËR HIRIN E MARLON BRANDOS
  » TRUPË HOLLIVUDIANE PËR RAPIN ANTIDHUNË EMINEM-RIHANNA
  » SEAN PENN E ROBIN WRIGHT DIVORCOHEN
  » FORBES: SANDRA BULLOCK MË E PAGUARA NË HOLLYWOOD
  » LIROHET NGA BURGU AKTORJA AMERIKANE LINDSAY LOHAN
  » MERYL STREEP DHE TINA FEY NË FILMIN MOMMY & ME
  » A DO TË LUAJË NATALIE PORTMAN NË GIRL WITH THE DRAGON TATTOO? 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]