VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

KRYEMINISTRI TURK THA SE NUK VUAN NGA KANCERI
E Mërkurë, 03.07.2012, 09:41pm (GMT1)

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, ka hedhur poshtë raportin e publikuar nga Wikileaks, i cili thotë se ai vuan nga kanceri dhe se i kanë mbetur vetëm edhe dy vjet jetë.

Në fjalimin para anëtarëve të partisë së tij në Ankara, Erdogan e ka quajtur raportin në fjalë "ta pacipë", duke thënë se "vetëm Zoti" do të vendosë se sa gjatë do të jetojë.

Kryeministri 58-vjeçar ka kaluar dy operacione në zorrë në katër muajt e kaluar, por në vazhdimësi i ka hedhur poshtë deklaratat se ai vuan nga kanceri. (rel)

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.