E Hënë, 09.21.2020, 02:53pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
Gjendet automjeti që i ishte vjedhur ministres gjermane
E Enjte, 07.30.2009, 08:07am (GMT+1)

 

 

Policia gjermane njofton se u gjet automjeti zyrtar që iu vodh në Spanjë një anëtareje të kabinetit gjerman gjatë kohës që ishte atje me pushime.

Limuzina e tipit Mercedes u gjet e braktisur pranë qytetit spanjoll të Alikantes, aty ku ishte vjedhur javën e kaluar.

Njoftimi për vjedhjen e makinës shkaktoi debate të shumta në Gjermani rreth përdorimit për qëllime personale të një mjeti zyrtar nga Ministrja e Shëndetësisë Ula Shmid.

Ministrja social-demokrate i kishte kërkuar shoferit ta çonte në qytetin turistik të Spanjës, rreth 2 mijë kilometra larg.
Por në qytet makina u vodh.

Zëdhënësja e zonjës Shmid tha më pas se gjatë pushimit dy javor, ministrja ishte marrë të paktën dy herë me punë zyrtare.

Disa analistë në Gjermani thonë se skandali rrezikon të dëmtojë shanset e Ministrit të Jashtëm Socialdemokrat, Frank Valter Shtainmajer për t’u zgjedhur në postin e kancelarit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. ZA

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Kadir: 10 mijë vetë u zhdukën brenda një nate në rajonin ujgur (07.29.2009)
Haziri: Unifikimi na bën më konkurues (07.29.2009)
"Shqipëria më shumë se në proces transformimi është në proces themelimi" (07.29.2009)
Hyseni: Statusi - çështje e përfunduar (07.28.2009)
Hillari Klinton përpiqet të sqarojë komentet e nënpresidentit Bajden (07.28.2009)
Zëri i Amerikës dhe Radio Evropa e Lirë raportojnë në Kongres (07.26.2009)
100 vjet nga fluturimi i parë ndërkombëtar (07.26.2009)
Forbes: Shqipëria ka ecur shumë përparaNga John ZOGBY (07.20.2009)
Trashegimia kulturohistorike paruria me e vyer e Republikes te KosovesNga Jaho Brahaj (07.10.2009)
Shkrirja e metodave të Luftës së Ftohtë (07.05.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]