E Martë, 02.25.2020, 01:22pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
POLICIA ARRESTOI NË VERI EKSTREMISTIN NGA SERBIA
E Shtunë, 06.16.2012, 05:25pm (GMT+1)

Mitrovicë, 16 qershor - Policia e Kosovës ka arrestuar të premten mbrëma një serb të armatosur, i cili është përpjekur të rezistojë gjatë arrestimit. Sipas burimeve policore, i arrestuari është një anëtar i grupeve ekstremiste të veriut të përkrahur nga Beogradi. Merret vesh se i arrestuari quhet Damjan Shobiq dhe se ai është i kërkuar edhe nga drejtësia e Serbisë për akte të rënda kriminale, ndër të cilat edhe për vrasje në Beograd. Për këtë 29 vjeçar MUP-i serb ka lëshuar fletarrest në vitin 2011, për arsye të dyshimit se ka marrë pjesë në vrasjen e një qytetari serb, kurse më herët edhe si i dyshuar për pjesëmarrje në vrasjen e një tifozi francez të ekipit Tolouse, i cili kishte arritur atëbotë për të shikuar ndeshjen e ekipit nga qyteti i tij në Beograd. "Policë të Kosovës kanë tentuar ta arrestojnë personin, mëngjesin e së enjtes në kafiterinë ‘Vozhd’, në veri të Mitrovicës, por nuk kanë arritur. Disa orë më vonë, një ekspeditë e PK-së ka ndërmarrë një aksion në banesën e tij, në qendër të pjesës veriore të Mitrovicës, duke vënë nën kontroll të dyshuarin. Sipas burimeve të Kohës Ditore, Shobiq gjatë arrestimit ka provuar të përdorë armën e tij, por nuk ia ka dalë.

Hetuesit e PK-së, në bashkëpunim me EULEX-in, janë duke verifikuar nëse ky person është i kërkuar edhe për vepra tjera penale.

(koha)
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
DRITA HAJDARI: AAK BËN FUSHATË KUNDËR PROKURORISË (06.16.2012)
FEMRA E PARË KINEZE NË NJË UDHËTIM NË HAPËSIRËËshtë 34 vjeçe dhe fluturon në 'Anijen Hyjnore' (06.16.2012)
60 VITET E HATASHME TË ISABELLA ROSSELLINITAktore, modele, fotografe, i ka ndarë sukseset në SHBA dhe Itali: fatin të shkruar në mbiemër (06.16.2012)
U VARROS DINO HASANAJ, HETIMET VAZHDOJNË (06.16.2012)
U LARGUA PËRGJITHMONË PANO TAÇI POETI EROTIK DHE KRYENGRITËS (06.15.2012)
NUK DIHEN ARSYET E VRASJES SË DINO ASANAJT (06.15.2012)
ARTAN HOXHA SIGURIMS? ÇËSHTJEN AI DO TA NDJEKË NË RRUGË LIGJORE (06.15.2012)
NJË KABINET ME TË DYSHUAR PËR KRIME SERIOZE (06.14.2012)
NISHANI THOTË SE BESON NË MARRËDHËNIET KORREKTE ME OPOZITËN DHE QEVERINË (06.14.2012)
EBU: PARLAMENTI I KOSOVËS TË FORCOJË MBROJTJEN E MEDIAS (06.13.2012) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shkurt 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]