E Mërkurë, 04.08.2020, 09:18am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
PRESIDENTI OBAMA DARKË ME KORRESPONDENTËT

E Djelë, 04.28.2013, 07:22pm (GMT+1)Presidenti amerikan Barack Obama krijoi shaka të lezetshme me veten dje në darkën vjetore të Shtëpisë së Bardhë me korrespondentët, një aktivitet që sjell së bashku politikanë, gazetarë dhe yjet e Hollivudit.
 
Zoti Obama tha me shaka se huazoi një taktikë të zonjës së parë për të rigjallëruar mandatin e tij të dytë.
 
"E di se kjo punë të lodh. E di se mandati i dytë kërkon energji të reja, të provosh gjëra të reja. Së bashku me grupin tim të punës biseduam dhe vendosëm të vidhnim një nga taktikat e Mishelës."
     
Para se të përfundonte fjalimin e tij, zoti Obama kujtoi viktimat e shpërthimeve në Maratonën e Bostonit dhe ata të shpërthimeve vdekjeprurëse të kohëve të fundit në Teksas.

Presidenti Barack Obama ndau skenën me komedianin Conan O’Brien në hotelin Washington Hilton, gjatë Darkës Vjetore të Shoqatës së Korrespondentëve, dhe mbajti fjalimin e tij të pestë përpara organizatës së gazetarëve që raportojnë mbi Shtëpinë e Bardhë dhe vetë Presidentin. Gjatë fjalimit, Presidenti bëri shaka me veten e tij, me disa nga mediat dhe politikanët e pranishëm.
Po ndërsa të gjithë qeshën gjatë fjalimit, Presidenti Obama e mbylli fjalën e tij me një vlerësim serioz, duke i kujtuar të pranishmëve rolin e rëndësishëm të medias në shoqërinë Amerikane, sidomos në kohë krizash, si ajo e Maratonës së Bostonit apo shpërthimit në Texas që vrau shumë vetë të ndihmës së shpejtë.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
DHE PYETJET MBETEN - LETËR BURRIT TIMNga JUTTA BENZENBERG (04.28.2013)
EMËRIMET NEPOTIKE DHE FAMILJARE TË QEVERISË BERISHA NË DIPLOMACINga PLARENT SHEHU (04.28.2013)
VENDI I PRESIDENTIT GEORGE W BUSH NË HISTORI (04.28.2013)
MEJË - PËRVJETORI I DHEMBJES SË MADHE (04.27.2013)
FOTOGRAFITË E JAVËS (04.27.2013)
KOSOVË - KRYEQYTETI ME MUNGESË TË MADHE UJIKosova edhe 13 vjet pas luftës nuk ka arritur që qytetarët t’i furnizojë me ujë të pijshëm 24 orë (04.27.2013)
A U THA TADIQI NË SHKODËR: KOSOVA ËSHTË SERBI?Opinion nga GANI MEHMETAJ (04.27.2013)
'NEW YORK TIMES' 26 PRILL 1909 - SULLTANAT OSMAN APO SHQIPTAR?Nga SAIMIR LOLJA (04.27.2013)
PAK HUMOR...Ë – PAZANE...Nga FRITZ RADOVANI (04.26.2013)
PRESIDENTI BARACK OBAMA VIZITOI QYTETIN UEST TË TEKSASITNjë shërthim masiv la javën e kaluar 14 të vdekur, 200 të plagosur dhe shkatërroi ose dëmtoi rëndë rreth gjysmën e shtëpive të qytetit (04.26.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]