E Hënë, 07.06.2020, 03:28am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
MILAZIM KRASNIQI, MILITANT KOMUNIST I TITIZMIT, LDK-ist, PDK-ist, TEOLOG EKSTREMIST, TANI VEHABIST DHE PËRÇARËS I UP!
Opinion nga ASLLAN DIBRANI

E Enjte, 02.13.2014, 04:43pm (GMT+1)Kush ishte dhe kush  është Milazim Krasniqi?
Gazetari dhe analist i vetëquajtur  i mashtrimit në  rolin e    një hipokriti  analitik në   këndin e tij vështrues   nga pozicioni   i  rriqnizmit ,sipas  kapitalit   të dhuruar e  kthen penën.     Milazim Krasniqi dikur militant i Titizmit  dhe   vëllazërim- bashkimit jugosllav ishte nje nder besnikët   i asaj kohe.Jehona ishte negative edhe këto ditë në Universitetin e Prishtinës për te ! -Komunisti i përbetuar i dëgjuar   dhe i përkëdhelur nga Lidhja Komuniste  të ish Jugosllavisë. Pas  lëvizjeve   dhe  fillimit revolucionar të ish Presidentit   të Kosovës , ju  bashkua LDK-së   me çka    u devalvuar   me  disa njerëz lojal , qe si mik e kishte Jusuf Buxhovin, që u ulën këmbë e kryq  në  kolltuqet  e buta jugosllave qe ma ju vinte   fundi me ndryshimet  radikale në tërë Evropën .    Dëmet  ishin  shumëdimensionale   qe ju krijuan  shoqërisë  shqiptare në atë kohë!  Veprimet e tilla   për neve ishin  tradhti   , mashtrim dhe   spiunim , për ta ishte krenari , mburrje dhe patriotizëm që     mbronin    një shtet totalitar     me gjithë aparaturën  shtetërore ,që  shtypi mizorisht të drejtat e shqiptarëve!
"Analisti" i atëhershëm  Milazim Krasniqi në  zyret e   LDK-së  u be një pseudoanalist pseudopolitikan!
- Ishte     një "nder" për ta,  që i rrinin      në shërbim  e  UDB-ës jugosllave , që deri edhe në perëndim   i ndoqën    veprimtarët   këmba këmbës  deri në vrasje!.  Me hapat e parë të organizimit  të vijës   partikiake të LDK-së,  ky ishte i pa ndashëm me   zotin Ibrahim Rugovën. Deri sa ishte LDK-ja  në formë  të   konferencave të shtypit,  ky  gjithmonë  ishte shumë  i dëgjueshëm.   Kafet dhe qajat  i ka bërë  delegacioneve të  huaja   se ishte ma i besueshmi i  zotit Ibrahim Rugova, bile edhe   gotat e shërbimit  për pije e kafe, ky i lante  dhe i mbante në dry , duke u kujdesur për  javën tjetër   ,për    konferencën  e radhës!   "Analisti" i atëhershëm  Milazim Krasniqi  u kujdeske edhe për karriget   në zyrën e  vogël   të   LDK-së , shpesh  e bënte edhe   klasifikimin   e njerëzve se kush me u ulë në safin e parë ,   dmth në karriget e rendit të parë , kush  në të dytat, e kush fare në  fund.  Dikë Milazimi e lente edhe në bisht të zyrës   apo se pranonte në konferencën e zotit Ibrahim Rugova, që   përmes atyre konferencave     e  jepte alarmin   mbi ngjarjet në Kosovë...  Ishte   i zëshëm  në  interesin e LDK-së   edhe si  analist propagandues i kësaj partie ,  fuqishëm    kontribuonte   në familjen e vet ,   të ndonjë mik e shok po edhe të dajtë   e vet goxha i zëshëm ka qenë!  Si të metë e ka pas që  gjuhët e huaja  s'ja ka kap kaçiku,  as truri  dhe    analizat qe i ka dhënë   gjithmonë më shokët e vet , gazetarët   qe vet i ka zgjedh    për me dhënë opinione,  se   nuk ju ka besuar     bile ai që ka dashtë me i bërë ndonjë censurë    ja ndryshim , u ndëshkuar keq !!!...    
Dinakëria ,dinamika  dhe intelekti  i Milazimit u  zgjua, vrap  të PDK-ja
  Vitet ikën  dhe  shpërthyen    pakënaqësitë e shqiptarëve   ku përfunduan  edhe me  luftë frontale nga  e cila     u bënë edhe promovimet  e sistemit shumë  partiak  në Kosovë . Dinakëria ,dinamika  dhe intelekti  i Milazimit u  zgjua. Rrinte  një këmbë kush  është ma i fort  në  arenën  politike si parti e parë  , kush po e merr    pushtetin .Të   nuhaturit e ka shumë të zhvilluar   ja ndjeu   erën atij të fortit  . Ky sipas vendit  ja kthente kuvendin ,  dikur si vonë  u bë simpatizant i   Partisë  se re ,  pak ma masive dhe   ma e fuqishme  në politikën   e radhës .Milazimi  prapë i kishte bërë gati  filxhanët me qit kafe dhe qaj  ishte në dilemë   ta pranonin partia  ma me   influence,  PDK-ja, parti qe doli  nga froni i luftës. Zoti Milazim Krasniqi   bëri ndryshime  radikale në politiken e vet  ,     duke bërë analiza   kush e ka mirë  e kush keq!   Lapsi ja qiti, që tash e tutje     t'i bashkohet krahut partiak  të PDK-së  . Me kalim të kohës PDK,ja e zotit  Hashim  Thaqit  u përforcua   lëshoj  librezat  dhe   shtoj anëtarësinë . Në mesin e  kërkesave   ishte edhe  kërkesa e Milazim Krasniqit pa titull, as të profesorit   , as të magjistrit,  as të doktorit   dmth   pa shtojce profesioni,     vetëm   me emrin e pastër Milazim Krasniqi,   gazetar  edhe  analist     siç e shpallën    do shokë të vet.  Aty në mes partishë, plasi sherri   PDK-ja  e priti si me rezervë  zotin Milazim Krasniqin  , si   pretekst kishin mos besimin e tij qe ishte      aktivist     në   LDK-në  e Z.Ibrahim  Rugovës me të gjitha meritat e lartshënuara.
LDK-ja     thoshte na tradhtoj   Milazimi , PDK-ja po vjen me na "tradhtuar dhe me na  spiunuar" Milazimi?.    
Milazimi  për PDK-në, ishte një spiun ,     njeri i  pa kurriz  ,  njeri lojal i  sistemit  jugosllav, po edhe në  opinionin e  të parëve të PDK-së qëndronte     teza  e tyre qe ky ishte  ne   shërbimin e  LDK-së, një parti     e konsideruar si e pa koncept kombëtar , e pa vlerë, e  pa frytëdhënje. Kështu mendonte PDK-ja, po edhe Milazimm Krasniqi    e kish ndërruar mendjen ,filloj ta ndërroj edhe  klimën  dhe të gjëje dobësitë e  zotit Ibrahim Rugova  nga e cila ndoqi  një lufte paqësore. Pas  vdiq i ndjeri Rugova    e shau , e nami  dhe  e etiketoj zotin Rugova , po edhe LDK-në, që as kush nuk ka mbet pa pi kafe e qaj nga duart e Milazimit,  ishte për t'u hamendur se si i kthej  ia shpinën   . Në   odat e burrave ,   në ndeja, po edhe në   çarshi filluan    fjalët   dhe thash e thënat  për Milazim Krasniqin , LDK-ja     thoshte na tradhtoj   Milazimi , PDK-ja po vjen me na "tradhtuar dhe me na  spiunuar" Milazimi?.    
-Milazim Krasniqi mbeti  për dy palët i dyshimtë   "spiun "  Sa ishte  në   zyrat  LDK-së ,merrte  para të majshme  kurrë një  zë nuk ju ndie  kundër  LDK-së. Ai filloj ta quaj z.Rugova  lajkatar  i amerikanëve,   jo politikan produktiv! Kështu  pa u hamendur Milazim Krasniqi  u pranuar në partinë e  PDK-së së Hashim Thaqit .
-Nga shtetet arabe dhe  turke në  emër të   shërbimeve  humanitare  ata sollën   helm mbi këtë popull, ku ndër ta  ra "viktimë" edhe  Milazim Krasniqi!!!???...
 Lind pyetja se si e zbuten   zemrën e pranuan një njeri aq   kundërshtar politik që ishte   në krah të LDK-së nuk dihet?!. Fjalët e hallkut e morën  botën , u fol a çka nuk u fol? .Milazim Krasniqi s'paska ndejtur  kot , krijoj   rrjetën e madhe edhe në   fushën fetare  njerëzve që vinin  në  stilin zyrtar   nga shtetet arabe dhe  turke gjeja në  emër të   shërbimeve  humanitare  ata sollën   helm mbi këtë popull, ku ndër ta  ra "viktimë" edhe  Milazim Krasniqi. Po Milazimi edhe këtë punë e quan    krenari  dhe mburret me te. Sipas këtij    burri   ata njerëz, që paskan bëre gjynahe shumë në këtë botë  ,  duke u fal  po mundkan  me u pastruar     bile     zemrën po e bejka     të kristaltë , pa gjynahe  bile, bile  edhe tek  zoti qenkan ma të pranueshëm! . Milazim Krasniqi me   rastin e rënies    në lidhje me     rrjetin sheik të shteteve aziatike   nisi të  falet   në pesë  vaktet,  nga e cila    siç duket   edhe ata  e  nuhaten Milazimin   si burrë "esnaf" fetar  po e hetuan se me para   ku të duan e  kthejnë !    Duke ju falënderuar  këtij aktiviteti  qe me i la gjynahet dhe me u kthyer   në njeri të pa gjynahe  dhe  i pa mëkat , ky përgatiti   edhe nxënës dhe familjar në   fenë  islame , siç është  Shefqet Efendi Krasniqi  një  injorant   , abuzuies dhe përçarësi numër një  në  shoqërinë shqiptare .  
-Në kohën  e kthimit shpinën LDK-ës ,dhe aktivizimit  në PDK-ës, Milazim Krasniqi lulëzoj me  titull mbas titulli.  U bë profesor, magjistër ,  teolog, analist , politikan ,  fetar  , ,Ldk-ist, , Pdk-ist,  babë , gjysh ,Magjistër , Doktor  për akademik nuk e di s'pata kohë ta hulumtoj?  
Në vrullin e  aktiviteteve fetare ,ndonjë hoxhe  siç duket  i shkruan një hajmali sa koka të madhe , PDK-së dhe e pranuan në partinë  e vet pikërisht që   kishte qenë   në LDK, shumë  paradoksale .Me tu futur në, PDK ky   ju përvesh punës   në   shkollë , sa qel e mbyll sytë u bë profesor. Populli shkoj t'ja bëjë për hair   titullin e profesorit   , u shukat kjo punë pak   dhe fjalët e çarshisë prapë dolën në skenë . Milazimi u bë magjistër  , njerëzit me nga pjatë  petulla  ju vërsulen   shtëpisë së Krasniqe  me ja nderuar titullin.   Dikush me ndonjë    ëmbëlsirë e dikush  me ndonjë   pjatë  hallve  nga ata  të besimtarëve  në   besimin islam. Skandali pëlciti kur një qift   i moderuar   ne vend të hallvës  i dërguan lule.   Në shenjë   revolte   që qëlluan shumë   veta me shamia dhe    pantoll   shkurtit   të krahut ekstremist. Mr.Milazim Krasniqi   ju kthej  dhuratën,  sepse  lulet  nuk janë  të lejueshme    dhe nuk e predikon feja islame ! Qifti intelektual    u kthye i zhgënjyer dhe   mysafirët  tjerë   mbeten deri në  orët e  hershme të mëngjesit    ne   me rastin e magjistraturës.  Krahas  aktivitetit   në PDK zoti,Mr. Milazim Krasniqi dha  rezultate    edhe në   fenë  islame duke  u përpjekur të  jetë ligjërues  i  shumë   takimeve     në    propagandimin e    fesë islame   .Ligjërata e tij   ishte    e vlerësuar në publikun vehabist shumë edhe në  bazë të  titullit magjistër .        Mr . Milazim Krasniqi  krijoj marrëdhënie   shumë te fuqishme   me rrjetin e sheikëve  dhe të atyre  të "vëllazërisë   myslimane".Ky në   saje të pakënaqësisë qe tani ma ishte  profesor, magjistër ,  teolog, analist , politikan ,  fetar  , titist , ,Ldk-ist,komunist, Pdk-ist,  babë , gjysh  e çka jo . Mr Milazim Krasniqit për ta  arrit kulminacionin e  karrierës se vet  i kishte mbetur mangu vetëm doktoratura ,  shpejt e shpejt merr titullin edhe të  Doktorit si e ku mos me pyetni  hulumtoni vet pakës   mjaft ju tregova!?. Dr Milazim Krasniqi me  ngritjen     e një varg titujve arriti  të krijoj një ,marrëdhënie  të  rregullt në Universitetin e Kosovës , në Universitetin e Tetovës, ne RTK,   ligjëronte si teolog  me han orar për çështje  fetare  ,aktualisht është shef i degës së Gazetarisë në Fakultetin e Filologjisë në Prishtinë, ku ligjëron disa lëndë.
Familja Krasniqi  në saje të (punës  dhe aktiviteteve  të lartshënuara), sot është   një ndër familjet ma të pasuara në Kosovë   falë "shkathtësisë "   se, së cili    anëtar familje mban një vend pune , dy, tre e katër, për Milazimin mos të flasim!?.
Ai po ashtu është babai i Memli  Krasniqit  i edukuar  në frymën   aziatike nga "Vëllazëria myslimane"  qe   nga   populli    i pa pjekur  e kane bëre  Ministër  të "Rinise  dhe Sporteve dhe Kulturës", gjë qe  as edhe një   milimetër   nuk ka shkuar ai popull përpara  në këto  fusha . Ai   si politikan i PDK-së   ka   marrë mësimet e   të atit   gjë që     në    edukatën  e krijuar në   familjen Krasniqi    nga "Vëllazëria myslimane" nuk duron   çështjen tonë    nacionale  as kulturore dhe   me zbatimin e    këtyre predikimeve  fetare   islamike  nga ekstremi   fanatik ,  me të ardhur në     zyrat  e ministrisë  i përdhosi   figurat e Nënë Terezës dhe  Skënderbeut , dy figura qe populli shqiptar   ka krijuar   boshtin    kombëtar në bazë të  këtyre  dy figurave .  Teuta Krasniqit vajza  e tij , e cila njihet si aktore që  ka luajtur  në serialin "Kafeneja  jonë" qe ishte një emision   i krijuar ne baza familjare e jo artistike. Ai emision ishte i krijuar në baza    të pa vlera  dhe  pikërisht  kanë krijuar  kundërvlera deri sa    e shujtën karrierën e vet, Bubulina Krasniqit, Blinera Krasniqit si fëmijë   të tij  qe se cili kanë  krijuar    vende pune një  dy e tere   edhe kur  Kosova   është e  shkallëzuar  në vendin    ma me krizë nga papunësia. Një   skamje qe e ka  kapluar shoqërinë kosovare    me përditshmëri  vrasje,  vetëvrasje    po edhe keq orientim   ideologjik   në fenomenin    e  ekstremizmit fetar  islamik që   me nxitjen  e    Dr Milazik Krasnioqit   u reflektuar edhe këto ditë në  përleshjen e  demonstratave  në   Prishtinë.
Tani për tani   e ka  si  bazë   akoma PDK- në, pa  i lënë anash    malverzoimet fetare    për mes këlyshit të tij te djalit te axhës Shefqet Krasniqit.  Ky njeri  me porosinë dhe direktivat qe vijnë  nga Beogradi  dhe Moska   të  ndërmjetësuarit  nga   disa shtete islamike   e kanë   dresuar qe Universitetin e Kosovës ta shndërroj në çerdhen e    ekstremizmit fetar . Universitetin e Kosovës - rrespektisht të Prishtinës  e  ka shndërruar  në xhamia qe  edhe   ligjëratat i lënë  ne kohën e faljes së pesë vakteve  , por mos me i hy në  hak jacinë  e falë në  shtëpi   po , po ndonjë herë     e nxënë e vonja duke    ju dhënë  derse   grupeve  xhihadiste,    prandaj edhe    vaktin e  jacisë,   që është vakti   ma i vonë  i të falurit e fal në objektet e  Fakultetit. Nga  aktiviteti  i  realizuar sot    nxënësit e kësaj familje kanë  dhënë  rezultate të mëdha    në  luftën e   shenjtë për  xhihad, nga e cila    hiq ma pak se   nja " 10 patriot"   apo 15  luftëtar   shkuan shehid në luftën  e Sirisë" nga vëllazëria  shqipëro- myslimane! Këto  ditë pakënaqësia dhe  revolta e studentëve mbi pa rregullsitë  e Universitit   ,   tregoj    racizmin e vet duke i sharë studentët  me një fjalë    shume  ofenduese  të  "bijtë e  shkinave,  po protestojnë.  Studentët  e këtyre ngjarjeve  ishin shumë   të përqendruar  në motivin  kundër   atyre që    bënë   falsifikime ,   shitblerje të diplomave  dhe   plagjiaturë  . Revolta e studentëve të fyer dhe të irrituar nga  sharjet qe u bëri sot    i qiti në shesh  se Milazim Krasniqi, me roje dhe përcjelljen e   organeve të   policisë  përcillet dhe   ruhet   nga kush, nga  populli andaj  lind pyetja pasi ky qenka   i pa fajëshëm përse e ruan policia? Studentëve  nuk u shpëton asgjë   pa e pa , verifikuar dhe     nga e cila  u zbuluar maska e tij    e një  mizori ,  injorant  ,  kontradiktor   njeri   i  rrenës   dhe  trazirave nga e cila  ka krijuar një tollovi në Universitet e lartpërmendura .Trazirat  e fundit janë si pjellë e këtij njeriu antikombëtar që  punon në universitetin  tonë, ku ka të bëjë me edukimin e  rinisë  nga e cila është kritike   dhe e gjykuar sipas logjikes   të veprohet me këtë njëri   antikombëtar   me sa vijon!
1.Studentë të M.Krasniqit, ndjej dhimbje të madhe për fatin tuaj të keq që jeni të detyruar ti nënshtroheni " vlerësimit " të dijes para një "profesori " si ky. Ajo që ky njeri mund t'ju mësoj e rrjedhimisht edhe vlerësoj , në rastin më të mirë është filozofia   mbi të drejtën  e sheriatit arab. Renesanca dhe lëvizja   e  islamizmit     besoj se nuk i përket  etikës së  gazetarisë as  popullit tonë!.
2."Ky taliban, kuptimin i tolerancës, mirëkuptimit, dashurisë, etikës e përgjithësisht asaj që popujt e civilizuar e quajnë "VLERË", kjo tezë    për të është ende e panjohur. Vlerë për botëkuptimin e tij kanë vetëm interpretimet vehabiste të citateve kuranore që ia mëson Shefqet Krasniqi qe t'i  bëhen barrë    e buxhetit të Kosovës,   duke shpenzuar   në arkën e  klasës  punëtore!.
3. Fyerjet që ky "njeri" u bën të tjerëve dhe dëmit të papërmirësueshëm që i bën ardhmërisë së shoqërisë kosovare, për rrethin e tij janë merita që sigurojnë " xhenetin ",  e imagjinuar nga ky    psikopat  qe   edhe rënien  dhe vrasja e djemve të ri në Siri që po ndodhe ky i quan vdekje të shenjta për "vëllazërinë  islame!?.
4. Ky "profesor" mjekerrosh  hiqet pos të ishte babai i kombit në   debate  demagogjike  ,po nuk po dihet  cilit komb ?.Atij shqiptar jo e jo ,atij jugosllav dhe mongolo-turko-arab po e po se aty gjene veten i penduari i Titizmit i kthyer ne mysliman të devotshëm !.

5. Studentët  e Universitetit  duhet ta largoj këtë   figurë, aq kontroverse  dhe  nga mbeturinat e fashizmit komunist serb, ky nuk e meriton as të shkel oborrin e Universitetit të Prishtinës. Ky mjekër zi   me Fuad Ramiqin, Qosen e tradhtar tjerë të Kombit dihet ku e kanë vendin atje ku e kanë  lidh aleancën kundër Kombit Shqiptar e Kosovës.
6. Të jesh  i  edukuar  dhe pa   njolla  aktuale  nuk kishin   të hyjnë në nevojë  truprojat  fare. Profesori që ua shanë njerëzve, nënat  është  rezultat i kulturës së tij  nga e cila ka humbur   fjalët   për të kundërshtuar   , ka humbur   kulturën qe duhet te posedoj një mësimdhënës?
7. Po nuk po i kuptoi studentët si nuk e kanë bojkotuar  këtë  huligan deri me tash qe i fyen  rënd protestuesit para rektoratit. Është deshtë ne mënyrë demonstrative te distancohen nga Milazimi Krasniqi , militant  i ekstremizmit  islamik  qe as edhe një element nuk e ka me  kulturën e popullit shqiptar.
8. Kjo është anarki, që u konfrontuan studentet  direkt me te  , sepse mendoj se opinioni i gjerë është deklarua çart ne lidhje me deklaratat e pa civilizuara dhe te pa hijshme të  Milazim Krasniqit, prandaj ju mbetet institucioneve përkatëse që të merren me këto gjera e jo tash të vjen deri të konfrontimet fizike .
9. Shqetësohem me vete veten  me  shoqërinë civile me intelektualet  dhe me popullin në përgjithësi , si ka mundësi qe ky njeri të jetë pjesë  e  analizës për  Kosovën !.
10. Urgjentisht ky njeri fashist duhet sharku dhe duhet të mos lejohet me i helmua ideologjikisht studentet.

Për fund ju sjellim fakte dëshmi dhe dokumente të  Milazim Krasniqit  në veprimtarinë  antishqiptare me   ekstremin  islamik   ku do ti bashkangjes edhe  videot e Memli Krasniqit  ,Shefqet Krasniqit , si familje   e bashkuar , kanë synim   shkombëtarizimin   nacional të shqiptarëve.
1. http://www.youtube.com/watch?v=kgs255yyYUc video nga  Milazim Krasniqi
2. http://www.youtube.com/watch?v=s4Tbp5mSx34  nga   Memli Krasniqi
3. http://www.youtube.com/watch?v=u-Ldt8NFfR4  nga Shefqet Krasniqit vlerësimi  për martesat  e përziera të shqiptarëve!

Me datën 13.02.2014

ASLLAN DIBRANI


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
“LOJA” E MALAZEZËVE ME FLAMURIN SHQIPTARNga REXHEP DEDUSHAJ, New York-SHBA (02.13.2014)
EPITAF PËR VAÇENNga PËRPARIM KABO (02.13.2014)
40 VJET QË E SHKYEN PER GJYMTYRËSH...CILIT SHEKULL I PERKET KJO MASAKËR?...Në 70 vjetorin e permbytjes së Shqipnisë...Nga FRITZ RADOVANI (02.13.2014)
KUSH ISHIN BRIGJËT, POPULLI ILIR QË LA GJURMË NGA BREGDETI ILLYRIAN, NË TRAKË E DERI NË AZI TË VOGËL (Një vështrim me studimet e disa autorëve të lashtë e të sotëm)  Nga ARTUR VREKAJ,SHBA (02.12.2014)
400 VJET - TIRONA MBRETNESHËNga REZARTA DELISULA (02.12.2014)
In memoriam për Skënder SallakunPËRTEJ SË QESHURËS SË NJË BARCOLETENga ANDON DEDE (02.12.2014)
NJË PRANVERË BALLKANIKE?Nga TIM JUDAH (02.12.2014)
AS PRANVERË BOSHNJAKE E AS PRANVERË BALLKANIKENga PETRIT HALITI (02.12.2014)
ILIRJAN BROKAJ - JU RRËFEJ KUPOLËN E MAFIES SË GAZIT (02.12.2014)
FERMA MË E HERSHME NË EVROPË ZBULOHET NË SHQIPËRI (02.12.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]