E Premte, 10.30.2020, 03:29am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
NUK DORËZOHEN QYTETARËT!
Nga ZIRKO DISHA

E Djelë, 08.10.2014, 07:35am (GMT+1)Dorezohet Erjon Braçe, nuk kemi çfare ti bejme Fullanit, nderkohe qe ju adresohet qytetareve se peticioni nuk i sherben kauzes per shkarkim pasi nuk ka hapsira ligjore.
Erjon jane me mijera qytetare qe kane nenshkruar peticionin, qytetare qe kerkojne shkarkimin e tij. Ju dhe koleget tuaj deputet si perfaqesues te sovranit duhet te gjeni çdo hapsire ligjore dhe kushtetuese per te shkarkuar Guvernatorin dhe te gjithe keshillin drejtues. Thirrja e parlamentit jashte sesionit mund te behet qofte dhe per nismen ligjore qe te shkarkohet Fullani!

Ky parlament ka deputete te tregtueshem, te korruptueshem, ju zoti Braçe keni friken se Fullani dhe Keshilli Drejtues i bankes mund t'jua blej cilindo deputet, po mund ta blej dhe gjithe parlamentin! Por ky guvernator nuk mund te blej te gjithe popullin, nuk mund te blej as gjysmen dhe asnje nga ata te cilet jane neveritur qofte nga sjellja arrogante e tij, apo heshjta unisione e pjeses me te madhe te klases politike.

Guvernatori e ka pagen 900 mije lek te reja.
Anetaret e keshillit mbikqyeres 400 mije lek te reja.
Detyra e tyre kushtetuese eshte:
Ne Nenin 161 te ligjit themelor te Republikes thuhet se: ...., ngarkohen keta subjekte me pergjegjsine e mbajtjes dhe administrimit te rezervave valutore te Rsh! (Ne momentin qe keto rezerva vidhen atehere guvernatori dhe Keshilli Mbikqyres me veprim ose mosveprim kane shkelur detyrimin e tyre kushtetues!)

Ne do te vazhdojme mbledhjen e firmave, qe vete qytetaret shpesh pasi nenshkruaj thone: Une votova!
Nuk do reshtim te provojme se ne mund t'ja dalim, perpos sketptikeve qe kryesisht jane partiake apo rrjedhime te tyre!

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PAPËRGJEGJËSIA E PERSONELIT NË AEROPORTIN E SHKUPITPavarësia e Kosovës është suksesi më i madh kombëtarNga XHAFER LECI (08.09.2014)
MESILA DODA IRONIZON NË FACEBOOK - 'ALDO BUMÇI, KRYETAR I PD TIRANË' (08.09.2014)
50 PYETJE RETORIKE PËR ATA QË DUAN TË DINË MË SHUMË SE KUSH ËSHTË ARDIAN FULLANI! (08.09.2014)
'FORUMI SHKODRAN' SHPREH INDINJATËN DHE REAGON NDAJ VJEDHJES SË BANKËS SË SHQIPËRISË, DËNON HESHTJEN E POLTIKËS, KËRKON SHKARKIMIN DHE DËNIMIN E GUVERNATORIT FULLANI (08.09.2014)
DO PIKA DRITE... PËR AHMET KOLGJININ…në të 15 vjet të ikjes së Tij!Nga JOZEF RADI (08.08.2014)
FMN PARALAJMËROI BSH PËR TË MBIKËQYRUR AUDITIN E BRENDSHËM - S'U MOR PARASYSH (08.08.2014)
CIVICI - GUVERNATORI DHE KËSHILLI, PËRGJEGJËS PSE NUK E NDALUAN VJEDHJEN E BANKËS (08.08.2014)
SHQIPTARO-AMERIKANIA ELIZABETA PLLUMBI - 'MISS MALËSIA 2014' (08.08.2014)
TIRANA - JA SI E PËRKUFIZON KRYEQYTETIN TONË FAIK KONICA (08.08.2014)
PRANVERA SHQIPTARENga ENI VASILI (08.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]