E Enjte, 11.26.2020, 07:02am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
VIDEOJA E 'WASHINGTON POST' - POLICIA SERBE LEJON FUTJEN E HULIGANËVE NË FUSHË

E Enjte, 10.16.2014, 09:23am (GMT+1)Një video, e publikuar më parë nga Washington Post, zbardh 2 minutat më vendimtare të “Trillerit të Beogradit”. Në video duket haptazi se si tifozët-ultras serbë kanë kaluar perimetrin që u lejon “bileta e sportdashësit”, duke hyrë në fushë, pa u trazuar e pa u ndjekur si nga stjuartët privatë, por edhe nga forcat speciale të policisë.

Objektivi i telekamerës që ka filmuar këtë video ka fushëpamjen më perfekte për të raportuar ngjarjen e rëndë të se martës, atë të ultrasit.

Qysh në sekondat e para të videos vihet re ekzaltimi i tifozëve serb gjatë kohës që Mitrovic ka kapur në ajër flamurin e “Shqipërisë së Madhe”.

Por jo vetëm kaq, në momentin kur tensioni mes lojtarëve në fushë rritet për shkak të flamurit, zbardhet dhe “trillimi” i palës serbe.

Fillimisht një e nga një e më pas me grupe, tifozë ultras serb, janë lejuar të futen në mes të fushës për të dhunuar djemtë e kombëtares shqiptare.

Gjithashtu në video shihet se si fillimisht droni u tërhoq në mes të fushës nga një tifoz si të ishte plaçkë lufte, dhe më pas, në një moment të dytë, shfaqet Bogdanov tek hyn në fushë me bandën e tij.

Ky i fundit gjatë gjithë qëndrimit të tij në fushë nuk është shqetësuar nga asnjë forcë sigurie apo policore.

Dhe duke folur për forca policore, gjendja bëhet më patetike kur në sekondin e 100-të videos mund të vihet re kur nga anësorja e tifozerisë futen në fushë, të ndjekur nga një polic, dy ultras. Këta të fundit futen në fushë, por polici jo.

http://www.youtube.com/watch?v=AylMtIumN8c

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PËR NDESHJEN QË VAZHDON...Nga ARDIAN VEHBIU* (10.16.2014)
NDESHJA QË I GËZOI SHQIPTARËT KUDO NË BOTËVështrim nga SKËNDER MULLIQI (10.16.2014)
PETICION - TË HIQET STATUSI KANDIDAT I SERBISË PËR NË BE, T'I JEPET FUND DHUNËS DHE SHKELJES SË TË DREJTAVE TË NJERIUT NDAJ SHQIPTARËVENga ERMIRA BABAMUSTA, Ph. D. (10.15.2014)
JÜRGEN KLOPP KOMENTON NDESHJEN SHQIPËRI-SERBI: „UNË NUK I URREJ SERBËT, POR ME KËTO XHESTE ATA NGJAJNË ME KAFSHËT“ (10.15.2014)
Deutsche Welle - VAZHDIM PA PILOT I TENSIONEVE SHQIPTARO-SERBE (10.15.2014)
ANSA PASQYRON GJERËSISHT MAKTHIN - KTHEHET 'IVANI I TMERRSHËM' KAPOJA I ULTRASËVEIvan Bogdanov kishte kryesuar ultrasët më 2010 në ndeshjen Itali-Serbi, për çka kishte bërë një vit e 11 muaj burg (10.15.2014)
USHTRIA SERBE IA FIKU CELULARIN DE BIAZIT (10.15.2014)
SHENJAT E DHUNËS MBI LOJTARËT SHQIPTARË (Fotogaleri) (10.15.2014)
MEDIAT - FLAMURIN NË BEOGRAD E NGRITËN KOSOVARËT NGA ZVICRA (10.15.2014)
LORIK CANA BESON NË FITORE: PËRSËRIS SUKSESIN E TIM ETI - GËZOJ KOMBIN (10.14.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]