E Enjte, 11.26.2020, 07:32am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
FORCAT SERBE KONTROLLUAN KOMBËTAREN PËR TELEKOMANDËN E DRONIT

E Enjte, 10.16.2014, 09:28am (GMT+1)Ekipi kombëtar shqiptar është kontrolluar së bashku me stafin e kombëtares, nga forcat policore serbe, me qëllim gjetjen e telekomandës që komandonte dronin që solli flamurin e Shqipërisë së madhe në stadiumin “Partizani” të Beogradit.

Sipas “Top Channel”, dhoma e zhveshjes është një ambient i shenjtë dhe nuk lejohet të hyjë kushdo, madje as drejtuesit e federatës, pasi ka një protokoll që respektohet.

Por ky kontroll u krye në momentin kur u vendos që përfaqësuesja jonë nuk do të dilte më në fushë.

Si një veprim që nuk shfaqte gjë tjetër veçse një akuzë ndaj kuqezinjve, pala serbe urdhëroi policinë të bënte këtë kontroll që u quajt “fyes” nga kombëtarja.

Forcat serbe kontrolluan gjithçka që kishin dhomat e zhveshjes për të gjetur diçka që kishte lidhje me incidentin.

Sipas “Top Channel”, vetëm pasi u sigurua se lojtarët dhe stafi ishin të pastër, atëherë u dha urdhër që ata të liheshin të lirë për të dalë nga stadiumi.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VIDEOJA E 'WASHINGTON POST' - POLICIA SERBE LEJON FUTJEN E HULIGANËVE NË FUSHË (10.16.2014)
PËR NDESHJEN QË VAZHDON...Nga ARDIAN VEHBIU* (10.16.2014)
NDESHJA QË I GËZOI SHQIPTARËT KUDO NË BOTËVështrim nga SKËNDER MULLIQI (10.16.2014)
PETICION - TË HIQET STATUSI KANDIDAT I SERBISË PËR NË BE, T'I JEPET FUND DHUNËS DHE SHKELJES SË TË DREJTAVE TË NJERIUT NDAJ SHQIPTARËVENga ERMIRA BABAMUSTA, Ph. D. (10.15.2014)
JÜRGEN KLOPP KOMENTON NDESHJEN SHQIPËRI-SERBI: „UNË NUK I URREJ SERBËT, POR ME KËTO XHESTE ATA NGJAJNË ME KAFSHËT“ (10.15.2014)
Deutsche Welle - VAZHDIM PA PILOT I TENSIONEVE SHQIPTARO-SERBE (10.15.2014)
ANSA PASQYRON GJERËSISHT MAKTHIN - KTHEHET 'IVANI I TMERRSHËM' KAPOJA I ULTRASËVEIvan Bogdanov kishte kryesuar ultrasët më 2010 në ndeshjen Itali-Serbi, për çka kishte bërë një vit e 11 muaj burg (10.15.2014)
USHTRIA SERBE IA FIKU CELULARIN DE BIAZIT (10.15.2014)
SHENJAT E DHUNËS MBI LOJTARËT SHQIPTARË (Fotogaleri) (10.15.2014)
MEDIAT - FLAMURIN NË BEOGRAD E NGRITËN KOSOVARËT NGA ZVICRA (10.15.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]