E Martë, 08.11.2020, 04:04am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
KOSOVË - PUTHJA E ARIUT ARI DHE ARUSHËS RINA PO MAHNIT BOTËN

E Djelë, 03.29.2015, 10:39am (GMT+1)

    
Puthja nuk është ekskluzivitet i njerëzve, por si ia arrijnë këta arinj që puthjen e tyre e bëjnë me dhëmbë shumë të mprehtë.

Siç shihet, për arinjtë e “dashuruar” Rina dhe Ari, dhëmbët nuk ishin fare pengesë për të përjetuar një moment të këndshëm puthjeje.

Arinjtë janë çift në strehimoren “Four Paws” në Prishtinë.

Adam Rahman, nga “Four Paws”, thotë: “Rina është arushë shumë e sigurt në vete dhe nuk emocionohet për shumëçka. Para se të shpëtohej nga “Four Paws”, ajo jetonte në një kafaz të vogël, në katin e dytë të një mini-kopshti zoologjik, së bashku me shokun e saj Ari, transmeton Koha.net. Ajo u adaptua shumë shpejtë në shtëpinë e saj të re në strehimoren e arinjve në Prishtinë, dhe që nga ajo kohë është duke bërë një jetë të lumtur”.

“Ajo han gjithçka me entuziazëm të madh edhe pse trangujt janë ushqimi i saj më pak i preferuar. Ka qejf të luajë në pishinë, e jo vetëm të rrijë e të pushojë në të siç bëjnë arinjtë tjerë”, ka thënë Rahman.

“Ari është shumë i urtë dhe shumë i dashur. Para se të shpëtohej, Ari jetonte në kushte të rënda në një mini-kopsht zoologjik, së bashku me miken e tij Rina. Kishte probleme me sjelljen por tani në shtëpinë e re me programin për sjellje dhe ambientim, sjelljet e tij të ashpra janë përmirësuar. Është ariu i vetëm që nuk noton në pishinë. Preferon të shtrihet në cep të pishinës dhe t’i hedh ujë vetes me putrat e tij”,
thotë më tej Rahman, transmeton Koha.net.

Rahman thotë se Ari ka apetit të mirë dhe han çdo frut e perime pa ndonjë preferencë.

Mirëpo, ajo që ka befasuar të gjithë, ashtu si edhe mediumin “British Telecommunications”, janë puthjet që këta dy arinj kanë ndarë me njëri-tjetrin.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUSH ËSHTË XHAFER DEVA - TË CILIT PO IA DJEGIN SHTËPINË NË MITROVICË (03.29.2015)
“HESHTJA” ASHT EDHE TRADHËTI !Nga FRITZ RADOVANI (03.29.2015)
Nderim në 90 vjetorin e vrasjes“BAJRAM CURR, O BAJRAM CURR, EMRI YT S’ HARROHET KURRË!...”Nga: Prof. MURAT GECAJ (03.29.2015)
ALBUMI I PIKTORIT - NJË FOTO, NJË TABLO (VAJ), NJË PEIZAZH AKUAREL: NGA HELIDON HALITI (03.28.2015)
32 FOTO ANTOLOGJIKE - NËPËR HISTORINË DHE VISET SHQIPTARE (03.28.2015)
'KAPJA' E LDK-së NGA KRYEMINISTRI I VENDIT!Nga FLORIM ZEQA (03.28.2015)
ARMEND ZEMAJ - GJYKATA SPECIALE T'I HETOJË ATA QË TENTUAN TA LIKUIDOJNË RUGOVËNZemaj kërkon që Gjykata të merret edhe me vrasjet e zyrtarëve të LDK-së (03.28.2015)
PLAGË TË VJETRANga ILIR SECI (03.28.2015)
'KUSH S'E NJEH SELMAN KADRINË, ME GOJË HAPË TRIMI E KA LANË SERBINË' (03.28.2015)
FOTOGALERI - MALET E BERISHËS PRANVERA I GJEN PLOT ME BORË (03.28.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]