VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

KOMBËTARET E YJEVE - SHQIPËRIA HUMBET 3-4 NDAJ GJERMANISË (Fotogaleri)

E Premte, 05.08.2015, 07:44am (GMT1)Kombëtarja shqiptare e yjeve ndër vite ka dalë e mundur nga “Ndeshja e yjeve” të Shqipërisë dhe Gjermanisë luajtur në “Elbasan Arena” pasditen e së enjtes.

Ndeshja, të ardhurat e të cilës do të shkojnë për ndërtimin e një fushe futbolli për personat me aftësi të kufizuara, përfundoi me rezultatin 3-4.

Në këtë sfidë, trajneri i kuqezinjve Astrit Hafizi u dha mundësinë të luajnë shumë yjeve të kombëtares shqiptare ndër vite, duke filluar nga ata të viteve ‘80, Musta, Zmijani, Targaj, Zëri, Tole, Agustin Kola e deri te lojtarët, të cilët kanë shumë pak vite që janë tërhequr nga futbolli i luajtur.shqiperi---gjermani-miqsore-veteranet-(17)

Golat për kuqezinjtë u realizuan nga Bushi min. 34′ e 43′ dhe Kola40+1′. Për gjermanët shënuan Bobic 16′, Reich 19′, Albertz 48′, 54′.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.