E Premte, 12.04.2020, 09:13pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
“RRNOFTË KRISHTI MBRET, RRNOFTË SHQIPNIA!”
“E PREMTJA E ZEZË NË SHQIPNI KA FILLUE ME 29 NANDOR 1944, DHE KA ME VAZHDUE DERISA TË MAROJË KOMUNIZMI.” Don Dedë MALAJ (1959)
Nga FRITZ RADOVANI

E Premte, 04.03.2015, 08:16am

2 PRILL - DITA NDËRKOMBËTARE E AUTIZMIT

E Enjte, 04.02.2015, 04:07pm

NJË PRITJE PËR 'KRUSHQIT' E PAJTIMIT TË GJAQEVE NGA KOSOVA NË SHTËPINË TIME NË ARMONK, SHBA
(Me rastin e 25 vjetorit)
Nga HARRY BAJRAKTARI

E Enjte, 04.02.2015, 10:18am

BESOHET ENDE NË RELIKE HIPOKRITE TË DIKTATURËS
Meditime dhe përjetime nga ATJON V. ZHITI

E Enjte, 04.02.2015, 08:22am

MARCUSS TANNER - FANTAZMA E NJË SHQIPËRIE TË MADHE NUK IKËN, SEPSE KUFIJTË E VITIT 1913 JANË TË GABUAR

E Enjte, 04.02.2015, 07:51am

BIRN - BOSËT E KRIMIT NË SHQIPËRI I SHPËTOJNË EKSTRADIMIT

E Enjte, 04.02.2015, 07:39am

ALBUMI I PIKTORIT - 7 PUNIME TË FUNDMARSIT NGA HELIDON HALITI
E Mërkurë, 04.01.2015, 07:41pm

Voal - Për rubrikën tonë 'Albumi i piktorit' miku ynë, piktori i shquar Helidon Haliti na i ka dërguar 7 punime

DIKTATURA NUK ËSHTË VETËM NJË ËNDËRR E FRIKSHME...
- Çeshtja Doshi para se penale është një aferë politike tinzare-
Nga KOLEC TRABOINI

E Mërkurë, 04.01.2015, 06:46pm

Në 70 vjetorin e përmbysjes së Shqipnisë (Pjesa IX)
'NA DËRGONI SA MË PARË 100 KONVIKTORË NGA JUGU'...
Nga FRITZ RADOVANI

E Mërkurë, 04.01.2015, 03:13pm

DOKUMENT - HISTORIA E LASHTË E QYTETIT TË PRIZRENIT NË 20 FOTOGRAFI

E Mërkurë, 04.01.2015, 08:59am

  » KUSH E VRAU BAJRAM CURRIN - DHE PSE NUK FLITET SOT PËR TË?
  » LETËR E HAPUR ZONJËS ATIFETE JAHJAGA, KRYEMINISTRIT ISA MUSTAFA, QEVERITARËVE DHE INSTITUCIONEVE TË KOSOVËS!Nga ASLLAN DIBRANI
  » ISA HALILAJ - VEPRIMTARI, MËSUESI E HISTORIANI, NJERIU DINJITAR I KOHËSNga RAMIZ LUSHAJ
  » NË BORÅS TË SUEDISË U MBAJT FESTIVALI I POEZISË ”SOFRA POETIKE BORÅS 2015”Nga SOKOL DEMAKU
  » HUMANISTI GJERMAN RUPERT NEUDECK - POLITIKANËT E KOSOVËS JANË KRIMINELË
  » QOSJA - RRENC MONSTRUOZ “NË KOHË HISTORIKE”!Nga HIVZI ISLAMI, Kosova Sot
  » ME ÇFARË STATUSI DO TË BISEDOJË ISA MUSTAFA ME VUÇIÇIN?Nga PETRIT HALITI
  » NJË FYTYRË ENGJËLLORE, RREZATUESE, ME BUZËQESHJE PERFEKTE - E KUJT ËSHTË KJO FOTO?
  » AUTONOMISTËT DHE SHIK-ISTËT, KUNDËR FARKUT DHE REPUBLIKËS SË KOSOVËS!Nga FLORIM ZEQA
  » MOZAIK I VOGËL PËRJETIMESH DHE MEDITIMESHNga ATJON ZHITI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]