E Martë, 10.15.2019, 07:41am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
KËNDI I SHKRIMTARIT
 
D Ë S H M I T A R I - poezi nga libri "Kanuni poetik"
Nga RRUSTEM GECI

E Djelë, 01.25.2015, 04:33pm

MESNATË NË PARIS Ibrahim Rugova/ Presidenti tjetër/ Në 9-vjetorin e ndarjes nga jeta, një vështrim mbi veprat letrare të një prej autorëve që ngriti konceptet moderne në studimet letrare shqipe
Nga ALDA BARDHYLI

E Shtunë, 01.24.2015, 06:29pm

'ZJARR DHE ZJARR' - NOVELË NGA SAZAN GOLIKU

E Shtunë, 01.24.2015, 10:29am

UNË DHE MARK TWAIN - DY BASHKËQYTETARË TË HARFORDIT, NË KOHË TË NDRYSHME
Esé nga RAIMONDA MOISIU

E Premte, 01.23.2015, 06:51pm

SHKUMBINI
Poemë nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Premte, 01.23.2015, 09:00am

ZGJEDHJA E GABUAR
VILHELME VRANA HAXHIRAJ, fragmenti V nga romani 'Loja e mëkatit'

E Premte, 01.23.2015, 08:46am

PRANVERAT E SHEKULLIT – DIMËR
Poemë nga QERIM SKËNDERAJ

E Martë, 01.20.2015, 06:46pm

LETËR SIME BIJE
Nga JGM LE CLESIO

E Hënë, 01.19.2015, 04:52pm

KURSE MUA NUK MUND TË MË SHKULIN
Cikël poetik nga ADEM ZAPLLUZHA

E Hënë, 01.19.2015, 04:49pm

PASUNARI
Cikël me poezi nga PËRPARIM HYSI

E Djelë, 01.18.2015, 07:56pm

  » LIRIZMI NË ARTEssé nga THANI NAQO
  » FLATRAT E DETIT TË HUMBURPoezi të zgjedhura nga JUSUF GËRVALLA (1 tetor 1945 - 17 janar 1982)
  » NË HYRJE TË LABIRINTITVILHELME VRANA HAXHIRAJ, fragmenti IV nga romani 'Loja e mëkatit'
  » FESTA E ESHTRAVE - poezi me rastin e kthimit të eshtrave të Isa Boletinit në Kosovë- Isa Boletini, në veten e parëNga RRUSTEM GECI
  » Corriere della Sera - HOUELLEBECQI KA FRIKË PËR JETËN
  » VARROSEMI NË AJËR, MË PARË SE TË VARROSEMI NË DHÉPoezi të zgjedhura nga BETIM MUÇO (janar 1947 - 15 janar 2015)
  » HIJET LËVIZNIN MUREVECikël me poezi të reja nga TAHIR BEZHANI
  » KU I DIHET FATITVILHELME VRANA HAXHIRAJ, fragmenti III nga romani 'Loja e mëkatit'
  » TAKIM ME LIRIKËN E GJENOVEFA FERRARITUdhëtim nëpër katër librat poetikë të saj….Nga DRITA LUSHI
  » HUMNERA E VDEKJESNga QERIM SKËNDERAJ 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]