E Martë, 11.19.2019, 11:43am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
KËNDI I SHKRIMTARIT
 
NJI LULE VJESHTET
Poezi nga AT GJERGJ FISHTA
Përgatitur për botim nga FRITZ RADOVANI

E Premte, 02.13.2015, 06:49pm

GRUAJA, BURRI DHE SHËN DASHURIA
Esé nga DRITA LUSHI

E Premte, 02.13.2015, 06:43pm

VDEKJA E ANTONJITO  EL KAMBORIOS
Poemë nga FEDERICO GARCIA LORCA
Përktheu: FASLLI HALITI

E Enjte, 02.12.2015, 09:40pm

FEMRA
Cikël poetik nga QAZIM SHEHU

E Enjte, 02.12.2015, 06:15pm

LE TË JETË PËRJETË DASHURIA NJË FATA MORGANË
Poezi nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Enjte, 02.12.2015, 11:20am

VEPRA "BRIGJEVE TË DRINIT, MORAÇËS E LIMIT" I RAMIZ LUSHAJ NJË MODEL I NATYRSHËM GJITHËKOHËSIE
Nga DËFRIM CANI, Publicist, Studiues

E Enjte, 02.12.2015, 07:58am

Ditari Poetik
THA BARDHI I BARDHIT TË GËRVALLË DUKAGJINIT
Nga MENTOR THAÇI

E Mërkurë, 02.11.2015, 06:27pm

LULE TË POSAÇELURA
Cikël poetik nga ADEM ZAPLLUZHA

E Martë, 02.10.2015, 04:20pm

GJASHTËDHJETË E PESË VJET MË PARË
( Me rastin e 65 vjetorit tё masakrёs greke mbi popullsinё e Çamёrisё)
Poemë nga QERIM SKËNDERAJ

E Hënë, 02.09.2015, 07:44pm
PERSPEKTIVË DHE MINIATURË
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Hënë, 02.09.2015, 03:21pm

  » AS DITËT NUK I NGJAJNË NJËRA-TJETRËSVILHELME VRANA HAXHIRAJ, fragment nga romani 'Loja e mëkatit'
  » RRËFENJA GAZMORE PËR DITËT ME SHINga PËRPARIM HYSI
  » KRIJOHET DHE JEPET ÇMIMI I RI LETRAR, “SKËNDER HASKO”(Shpallet nisma e re, “Libra, për ditëlindjen e fëmijëve tanë”)Nga MURAT GECAJ
  » SA HERË QAN HISTORIARRUSTEM GECI, Tufë poezish nga libri, "Kanuni poetik"
  » KUR VIHEJ NË SHËNJESTËR 'DIMRI' (Tregimi është ndërtuar në bazë të një bisede me të nderuarin Pal Nikolla, Patos, i cili nuk jeton më. E publikoj si homazh për atë njeri të mirë e të mençur.)Nga QERIM SKËNDERAJ
  » RAMIZ LUSHAJ - VEPRA 'BRIGJEVE TË DRINIT, MORAÇËS E LIMIT', VËLLIMI I PARËDy fjalë nga autori
  » DASHURITË E MËDHAPoezi nga Qazim SHEHU
  » IDE LULESHPoezi nga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » SHKRIMTARËT DHE POETËT, KUR BISEDOJNË ME NJËRI - TJETRIN, POR EDHE KUR BISEDOJNË ME PERSONAZHET E TYRE, BËJNË LETËRSIESSE - QË NGA BIBLIOTEKA E ALEKSANDRISË E DERI NË DAUSON TË ALASKËSNga THANI NAQO
  » 'KLITHMA FRYME' E LUMTURI YMERIT - NË LEDHATIME POETIKE IMPRESIONUESEEsé nga DRITA LUSHI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2019  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]