E Martë, 10.15.2019, 06:42am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
KËNDI I SHKRIMTARIT
 
PIKA LOTI
Tregime burgu, nga SAMI REPISHTI (1)

E Martë, 02.03.2015, 03:57pm

REKOMANDIM NJË DJALI
Poezi nga ERNEST HEMINGWAY
Përktheu: FASLLI HALITI

E Hënë, 02.02.2015, 03:12pm
NATA BESË NUK KA
Tufë poezish nga SOKOL DEMAKU

E Hënë, 02.02.2015, 10:50am

TREVARGSH
Nga QAZIM SHEHU

E Hënë, 02.02.2015, 10:47am

BISEDË ME NAIMIN
Prozë nga KUJTIM SKËNDERAJ

E Hënë, 02.02.2015, 08:24am

BASHKËFOLËSIT - Intervistë në vargje nga poeti LLEMADEO, dhënë poetit RRUSTEM GECI
Poemë - Epiko-Legjendare

E Djelë, 02.01.2015, 11:44am
ARA E VIDHISHTËS
Tregim biptik nga FASLLI HALITI

E Shtunë, 01.31.2015, 07:33pm

MNERA TË MERR SYNI ME I PA
Poezi nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Shtunë, 01.31.2015, 11:08am

MË LËR TË VDES
ADEM ZAPLLUZHA, poezi të zgjedhura nga libri 'Menatë vijnë lejlekët'

E Shtunë, 01.31.2015, 11:01am

NJERI PA FAT NUK KA
VILHELME VRANA HAXHIRAJ, fragmenti VI i romanit 'Loja e mëkatit'

E Shtunë, 01.31.2015, 09:34am

  » NJË LIBËR I PASHMANGSHËM Shaip Beqiri: Hydra des Zorns - Hidra e mllefit, libër dygjuhësh shqip - gjermanisht, botuar në Cyrih nga Limmat Verlag, përkthyer nga Hans-Joachim LankschPërurim nga SADIK KRASNIQI&am
  » URATAPoezi nga FASLLI HALITI
  » KOKA E SHQIPTARITCikël me poezi nga PËRPARIM HYSI
  » NDËRKOHA E KETRITPoezi nga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » DASHURI E MALLTregim nga GANI MEHMETAJ
  » FEDERIKO GARCIA LORKANjë parathënie dhe një poezi të përkthyera nga FASLLI HALITI
  » NJË PORTË E HAPUR NË MISTERET E ILIRISËNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » VJESHTA, SI STINË E FRYMËZIMEVE  POETIKE(Jehona Agushi: “Kur vjeshta ik”, poezi, botoi “Migjeni” Prishtinë, dhjetor 2014)Vështrim nga TAHIR BEZHANI
  » ARIU I BORËSPoezi nga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » DIELLATregim nga PËRPARIM HYSI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]