E Shtunë, 09.26.2020, 03:05am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 

Revista “Time” emëron Barak Obamën “Njeriu i vitit 2008”


E Mërkurë, 12.17.2008, 06:53pm (GMT+1)

17 Dhjetor /Revista “Time” ka zgjedhur fare pa mëdyshje njeriun e vitit Presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obamën (Barack Obama) “Njeriun e vitit”. Prestigjiozja amerikane ia ka kushtuar Obamës edhe ballinën e parë të numrit përkatës. Pamja e vendosur në ballinë, krijuar nga ish artisti i rrugës Shephard Fairey, qe shndërruar në një simbol të fushatës së tij zgjedhore. Kjo revistë ka një traditë të gjatë që, në javën e tretë të dhjetorit, të emërojë personalitetin më të shquar të vitit përkatës. Barak Obama është afroamerikani i parë që zgjidhet President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ndoshta për herë të parë në histori, një kandidat presidencial ka gjetur një përkrahje pothuaj të njëzëshme jashtë vetë Shteteve të Bashkuara të Amerikës. (Voal-online)Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GORDON BRAUN VIZITË TË PAPRITUR NË IRAK (12.17.2008)
SARKOZI:  "Ne duam një Europë të fortë..! " (12.16.2008)
Protestuesit pushtojnë Televizionin Grek< (12.16.2008)
Arrestime në Moske - (12.15.2008)
BUSH PAS IRAKUT NË AFGANISTAN (12.15.2008)
New York Times: Frikë për një konflikt të ri në Bosnjë (12.14.2008)
Bush, vizitë lamtumire Irakut (12.14.2008)
Familja Obama gati për në Shtëpinë e Bardhë (12.14.2008)
Soren Jessen Petersen thotë se EULEX e afron Kosovën me BE (12.13.2008)
The Independent (12.13.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]