E Enjte, 09.24.2020, 01:51am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 

Mijëra qirinj ndriçojnë Zvicrën në favor të një shoqërie solidare, ku forca matet me mirëqenien e më të dobtëve


E Shtunë, 12.20.2008, 02:20pm (GMT+1)

20 dhjetor (Voal-online) – Sot prej orës 16:00 anembanë Zvicrës do të ndizen me mijëra qirinj, të cilët do t’i ndriçojnë urat, ndërtesat dhe sheshet, midis të cilëve edhe Sheshin Federal të Bernës. Aksioni „Një milion yje“, organizuar nga Karitas për të katërtin vit radhazi, synon të jetë një sinjal në favor të një shoqërie solidare, ku forca matet me mirëqenien e më të dobtëve,“ thuhet në deklaratën e organizatorit. Kjo veprimtari mbështetet, ndër të tjera, edhe nga këshilltarja federale Doris Leuthard. Vitin e shkuar anembanë Zvicrës u ndezën 90 000 qirinj. Pjesëmarrësit në këtë veprimtari ishin 200 000 veta.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Xhorxh W.Bush (12.20.2008)
LONDRA DHE BERLINI RATIFIKOJNË PROTOKOLLIN E SHQIPËRISË ME NATO-n (12.19.2008)
Presidenti Bush mbi arritjet në fushën e sigurisë kombëtare (12.18.2008)
Dënohet përgjegjësi i genocidit në Ruandë (12.18.2008)
Revista “Time” emëron Barak Obamën “Njeriu i vitit 2008” (12.17.2008)
GORDON BRAUN VIZITË TË PAPRITUR NË IRAK (12.17.2008)
SARKOZI:  "Ne duam një Europë të fortë..! " (12.16.2008)
Protestuesit pushtojnë Televizionin Grek< (12.16.2008)
Arrestime në Moske - (12.15.2008)
BUSH PAS IRAKUT NË AFGANISTAN (12.15.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]