E Enjte, 09.24.2020, 03:58am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Shengeni vë Zvicrën në vështirësi
E Djelë, 12.21.2008, 10:34am (GMT+1)

Shengeni vë ambasadat dhe konsullatat zvicerane në vështirësi

 

21 dhjetor (Voal-online) - Gazeta Berner Zeitung shkruan se hyrja, prej 12 dhjetorit tashmë, e vizës Shengen (Schengen) për Zvicrën iu ka krijuar probleme teknike jo të pakta ambasadave dhe konsullatave zvicerane. Në prag të festave të fundvitit, si Kërshëndellat dhe Viti i Ri, shumë të huaj po detyrohen nga ky shkak të heqin dorë nga pushimet në Zvicër, e njohur si një nga burimet më tërheqëse për pushime dimërore.

Shqetësimin e ngritur nga e përditshmja berneze e ka pohuar edhe një zëdhënës i Departamentit të Punëve të Jashtme, i cili, megjithatë, nuk është në gjendje të japë ndonjë raport të përafërt për numrin e personave që këto ditë nuk po arrijnë të marrin vizë për në Zvicër.

Zyrtari ndërkohë sqaron se selitë diplomatike zvicerane në vendet në zhvillim janë përballur me lidhje të këqija në Internet. Kjo ua ka vështirësuar atyre transerfimet e të dhënave midis dy sistemeve.

 Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Mijëra qirinj ndriçojnë Zvicrën në favor të një shoqërie solidare, ku forca matet me mirëqenien e më të dobtëve (12.20.2008)
Xhorxh W.Bush (12.20.2008)
LONDRA DHE BERLINI RATIFIKOJNË PROTOKOLLIN E SHQIPËRISË ME NATO-n (12.19.2008)
Presidenti Bush mbi arritjet në fushën e sigurisë kombëtare (12.18.2008)
Dënohet përgjegjësi i genocidit në Ruandë (12.18.2008)
Revista “Time” emëron Barak Obamën “Njeriu i vitit 2008” (12.17.2008)
GORDON BRAUN VIZITË TË PAPRITUR NË IRAK (12.17.2008)
SARKOZI:  "Ne duam një Europë të fortë..! " (12.16.2008)
Protestuesit pushtojnë Televizionin Grek< (12.16.2008)
Arrestime në Moske - (12.15.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]