E Shtunë, 10.24.2020, 07:20pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Të paktën 40 të vrarë nga një goditje e Izraelit në një shkollë të OKB-së në Gaza
E Martë, 01.06.2009, 06:13pm (GMT+1)

ZA – Ansa - Mjekët palestinezë bëjnë me dije se të paktën 40 vetë janë vrarë gjatë një sulmi të Izraelit në një shkollë të OKB-së në Gaza, gjatë ditës të 11 të konfliktit. Palestinezët thonë se civilët janë duke kërkuar strehë për t’u mbrojtur nga sulmet izraelite, ndërsa Izraeli akuzon Hamasin se është duke përdorur shkollat dhe xhamitë, si dhe vende që përdorin civilët për t’u fshehur. Pierre Kraehenbuehl, drejtori i Kryqytit të Kuq në Gjenevë thotë se në Gazë kemi një krizë të plotë humanitare, ndërsa zëdhënësi i Kryqit të Kuq në Gaza thotë se spitalet janë të tejmbushur me civilë./Voal-online

 Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Dita e parë e shkollës për Malia dhe Sasha Obama në Shkollën Sidwel Friends (01.06.2009)
Protesta anëembanë botës për ndalimin e konfliktit në Rripin e Gazës (01.05.2009)
Muslimanët dhe Hebrejtë e Bosnjes: Ndal dhuna në Gaza (01.03.2009)
Rajs: SHBA duan një armëpushim të qendrueshëm në Rripin e Gazës (01.03.2009)
Livni: Vendimet për ndalim-zjarri do të varen nga analiza e përditëshme e gjendjes (01.02.2009)
Dy milionë të pranishëm në kurorëzimin e Obamës (01.02.2009)
S'ka armëpushim midis palëve ndërsa Mbretëresha Rania e Jordanisë dhuron gjak për fëmijët e Gazës (12.31.2008)
Europa kërkon armëpushim të përhershëm në Gaza (12.30.2008)
Izraeli vazhdon për të katërtën ditë bombardimet në Rripin e Gazës (12.30.2008)
Këshilli i Sigurimit i bën thirrje Hamasit dhe Izraelit të ndërpresin luftimet (12.28.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]