VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

Të paktën 40 të vrarë nga një goditje e Izraelit në një shkollë të OKB-së në Gaza
E Martë, 01.06.2009, 06:13pm (GMT1)

ZA – Ansa - Mjekët palestinezë bëjnë me dije se të paktën 40 vetë janë vrarë gjatë një sulmi të Izraelit në një shkollë të OKB-së në Gaza, gjatë ditës të 11 të konfliktit. Palestinezët thonë se civilët janë duke kërkuar strehë për t’u mbrojtur nga sulmet izraelite, ndërsa Izraeli akuzon Hamasin se është duke përdorur shkollat dhe xhamitë, si dhe vende që përdorin civilët për t’u fshehur. Pierre Kraehenbuehl, drejtori i Kryqytit të Kuq në Gjenevë thotë se në Gazë kemi një krizë të plotë humanitare, ndërsa zëdhënësi i Kryqit të Kuq në Gaza thotë se spitalet janë të tejmbushur me civilë./Voal-online

 Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.