E Enjte, 09.24.2020, 03:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Përpjekje për armëpushim në Gaza, raketa nga Libani në veri të Izraelit që përgjigjet
E Enjte, 01.08.2009, 09:48am (GMT+1)

Voal-online - Izraeli e ka shtuar ofensivën në Rripin e Gazës: me dhjetra tanke kanë hyrë në jug të territorit palestinez dhe sulmet ajrore janë drejtuar mbi qytetin Rafah. Ministri i Jashtëm francez Kouchner, që është presidenti i rradhës në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, nuk ia ka dalë dje që të merrte një aprovim unanim në gjirin e OKB-së përsa i përket krizës të Gazë, ku kanë filluar edhe sot përpjekjet. Izraeli dhe Hamas nuk e kanë mbyllur portën e inisiativës nisur nga presidenti egjyptian përsa i përket Planit Mubarak-Sarcozy për ndalimin e zjarrit në Gaza, ku një armëpushim prej tri orësh lejon hyrjen e ndihmave humanitare. Sot dy të dërguar të Izraelit janë në Kairo. Raketat misili katiusha lëshuar nga kufiri i Libanit në Izraelin e veriut rrezikojnë që të hapin edhe frontin Hezbollah.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Plani 3 Pikësh Mubarak-Sarkozy - Olmert reagon me hapjen e korridorit humanitar në Rripin e Gazës (01.07.2009)
Të paktën 40 të vrarë nga një goditje e Izraelit në një shkollë të OKB-së në Gaza (01.06.2009)
Dita e parë e shkollës për Malia dhe Sasha Obama në Shkollën Sidwel Friends (01.06.2009)
Protesta anëembanë botës për ndalimin e konfliktit në Rripin e Gazës (01.05.2009)
Muslimanët dhe Hebrejtë e Bosnjes: Ndal dhuna në Gaza (01.03.2009)
Rajs: SHBA duan një armëpushim të qendrueshëm në Rripin e Gazës (01.03.2009)
Livni: Vendimet për ndalim-zjarri do të varen nga analiza e përditëshme e gjendjes (01.02.2009)
Dy milionë të pranishëm në kurorëzimin e Obamës (01.02.2009)
S'ka armëpushim midis palëve ndërsa Mbretëresha Rania e Jordanisë dhuron gjak për fëmijët e Gazës (12.31.2008)
Europa kërkon armëpushim të përhershëm në Gaza (12.30.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]