VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

Edhe Jordania largon Ambasadorin nga Tel Avivi
E Shtunë, 01.10.2009, 09:52am (GMT1)

10 janar (Voal-online) - Pas Mauritanisë edhe Jordania e ka thirrur në atdhe ambasadorin e saj në shenjë proteste ndaj mësymjes izraelite në Rripin e Gazës. Mediave iu ka shüerbyer si burim për këtë lajm websajti i Yedioth Ahronoth, sipas të cilit ambasadori Ali al-Ayed është thirrur në Amman dhe është urdhëruar të rrijë në Mbretërinë Hashemite deri kur mësymjet izraelite në enklaven bregdetare të jetë përmbyllur. Jordania, Mauritania dhe Egjipti janë tri vendet e vetme arabe që kanë marrëdhënie normale diplomatike me shtetin hebrej.

 Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.