E Hënë, 04.06.2020, 09:34pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
NJË AUTOKOLONË USHTARAKE RUSE FUTET NË KRIME

E Djelë, 03.09.2014, 07:44am (GMT+1)


Një autokolonë automjetesh që dukej se i përkisnin ushtrisë ruse u futën në një bazë afër Simferopolit, kryeqytetit të Krimesë.

Gazetarë të agjencive të lajmeve, të cilët xhiruan lëvizjen e autokolonës dje, thonë se në të kishte cisterna nafte, tetë makina të blinduara dhe dy ambulanca. Autokolona u fut në një fushë aviacioni nën flamurin rus.

Rusia mohon të ketë trupa në Krime përveç forcave të rregullta të dislokuara në kuadër të flotës së Detit të Zi në Krime.

Dëshmitarët thanë se megjithëse ushtarët nuk kishin simbole ushtarake, dukej qartë që ishin rusë.

Më parë, dëshmitarët thanë se të shtëna paralajmëruese u dëgjuan kur forca pro-ruse nuk pranuan të lejonin një ekip vëzhgues të Organizatës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë të futeshin në Krime. Është dita e tretë radhazi që ekipi i vëzhguesve nuk lejohet të futet në rajon.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EVROPA QENDRORE KËRKON TË IMPORTOJË GAZ AMERIKAN (03.09.2014)
SHBA - SIRIA E VONUAR ME SHKATËRRIMIN E ARMËVE KIMIKE (03.08.2014)
NETANJAHU - IZRAELI MUND TË HEQË DORË NGA DISA VENDBANIME (03.08.2014)
SEKRETARI KERRY TAKOHET ME MBRETIN E JORDANISË - NË KUADËR TË PËRPJKEJVE PËR PAQEN NË LINDJEN E MESME (03.08.2014)
LUFTANIJA AMERIKANE ARRIN NË DETIN E ZI (03.07.2014)
OBAMA, PUTIN DISKUTOJNË PËR KRIZËN NË UKRAINË (03.07.2014)
LIGJVËNËSIT E KRIMESË VOTOJNË PËR BASHKIM ME RUSINË (03.06.2014)
POWER - RUSIA DUHET TA QETËSOJË KRIZËN (03.06.2014)
I DËRGUARI I OKB DETYROHET TË LARGOHET NGA KRIMEJA (03.06.2014)
PRESIDENTI BARACK OBAMA I DËRGON KONGRESIT BUXHETIN PËR VITIN 2015Ai po bën thirrje për ulje të reja taksash për të varfërit dhe klasën e mesme amerikane (03.05.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]