E Hënë, 04.06.2020, 09:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
RUSIA MERR NËN KONTROLL TË PLOTË KRIMENË - PA REZISTENCË DHE PA GJAKDERDHJE

E Djelë, 03.09.2014, 02:54pm (GMT+1)


Shërbimi shtetëror i kufijve i Ukrainës ka njoftuar se forcat ruse sot në mëngjes e kanë marrë kontrollin e pikave kufitare në pjesën perëndimore në gadishullin Krime.

Zëdhënësi i këtij shërbimi, Oleh Slobodyan, tha se baza Çernomorska në Krime është okupuar pa gjakderdhje.

Ky zëdhëmnës ka thënë se “administrata e njësisë është marrë nga një grup prej 30 ushtarëve të armatosur të Federatës Ruse”.

Sipas tij, këto forca ruse tash i kanë nën kontroll 11 postblloqe kufitare në Krime.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NJË AUTOKOLONË USHTARAKE RUSE FUTET NË KRIME (03.09.2014)
EVROPA QENDRORE KËRKON TË IMPORTOJË GAZ AMERIKAN (03.09.2014)
SHBA - SIRIA E VONUAR ME SHKATËRRIMIN E ARMËVE KIMIKE (03.08.2014)
NETANJAHU - IZRAELI MUND TË HEQË DORË NGA DISA VENDBANIME (03.08.2014)
SEKRETARI KERRY TAKOHET ME MBRETIN E JORDANISË - NË KUADËR TË PËRPJKEJVE PËR PAQEN NË LINDJEN E MESME (03.08.2014)
LUFTANIJA AMERIKANE ARRIN NË DETIN E ZI (03.07.2014)
OBAMA, PUTIN DISKUTOJNË PËR KRIZËN NË UKRAINË (03.07.2014)
LIGJVËNËSIT E KRIMESË VOTOJNË PËR BASHKIM ME RUSINË (03.06.2014)
POWER - RUSIA DUHET TA QETËSOJË KRIZËN (03.06.2014)
I DËRGUARI I OKB DETYROHET TË LARGOHET NGA KRIMEJA (03.06.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]