E Enjte, 09.24.2020, 05:50am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
KINA - IMAZHE TË MBETJEVE TË AVIONIT MALJEZIAN

E Enjte, 03.13.2014, 07:49am (GMT+1)


Kina ka publikuar imazhe satelitore ku duken objekte që pluskojnë mbi detin e Kinës së Jugut, të cilat mendohet të jenë mbetje të avionit të shoqërisë ajrore Malaysia Airlines.

Media zyrtare kineze citon një deklaratë të qeverisë sipas së cilës pamjet satelitore u morën të dielën, një ditë pasi avioni i tipit Boeing 777 u zhduk. Pamjet u bënë publike dje.

Në këtë pamje duken tre objekte të mëdha në ujërat mes Malejzisë dhe pjesës jugore të Vjetnamit, si dhe trajektorja origjinale e avionit. Nuk është e qartë se çfarë pjese e avionit mund të jetë mbi det dhe askush i përfshirë në procesin hetimor nuk ka konfirmuar nëse këto objekte i përkasin avionit.

Avioni i shoqërisë Malaysia Airlines nr. 370 u zhduk të shtunën herët gjatë një fluturimi nga Kuala Lumpur drejt Pekinit me 239 vetë në bord.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BAN KI MUN - LUFTA NË SIRI PO SHKATËRRON TRASHËGIMINË KULTURORE (03.13.2014)
TRE TË VDEKUR NGA SHPËRTHIMI NË NJU JORK (03.13.2014)
VRITET NJË GAZETAR SUEDEZ NË AFGANISTAN (03.12.2014)
PRESIDENTI OBAMA TAKOHET SOT ME KRYEMINISTRIN E UKRAINËS (03.12.2014)
RUSIA VAZHDON TË PUSHTOJË BAZAT USHTARAKE NË KRIME (03.11.2014)
NATO SHTRIN PATRULLIMET ME AVIONË NË KUFIRIN ME UKRAINËN (03.11.2014)
ENDE NUK JANË GJETUR MBETJE TË AVIONIT MALEJZIAN (03.10.2014)
RUSIA MERR NËN KONTROLL TË PLOTË KRIMENË - PA REZISTENCË DHE PA GJAKDERDHJE (03.09.2014)
NJË AUTOKOLONË USHTARAKE RUSE FUTET NË KRIME (03.09.2014)
EVROPA QENDRORE KËRKON TË IMPORTOJË GAZ AMERIKAN (03.09.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]