VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

NËNPRESIDENTI BIDEN SOT NË POLONI - PËR KRIZËN NË UKRAINË

E Martë, 03.18.2014, 11:18am (GMT1)Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, arrin sot në Varshavë, ku edhe nis vizitën e tij dyditore në Poloni dhe Lituani, në lidhje me krizën në Ukrkainë.

Ai do të takojë kryeministrin polak, Donald Tusk, dhe presidentin Bronislav Komorkovski.

Biden to të bisedojë edhe me presidentët e Estonisë, Lituanisë dhe Letonisë.

Takimet me aleatët e NATO-s janë pjesë e fushatës së Shteteve të Bashkuara për të bindur presidentin rus, Vladimir Putin, që të tërhiqet nga Ukraina.

Letonia dhe Estonia ndajnë kufij me Rusinë, ndërsa Polonia dhe Lituania janë pranë.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.