E Mërkurë, 12.02.2020, 10:42am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
DUMA RATIFIKON TRAKTATIN PËR ANEKSIMIN E KRIMESË

E Enjte, 03.20.2014, 06:43pm (GMT+1)


Dhoma e ulët e parlamentit rus ratifikoi traktatin për aneksimin e Krimesë nga Ukraina.
 
Ligjvënësit votuan sot ndërsa dhoma e lartë e parlamentit do të zhvillojë votimin nesër.
 
Krimeasit votuan në një referendum rajonal të djelën për të shpallur pavarësinë nga Ukraina me shpresën për t’u bashkuar me Federatën Ruse.
 
Të martën, presidenti Vladimir Putin dhe udhëheqësit e Krimesë nënshkruan një traktat që e bën Krimenë pjesë të Rusisë pasi zoti Putin deklaroi në një fjalim se gadishulli kishte qënë përherë një pjesë e patjetërsueshme e Rusisë. Kremlini tha të martën se traktati hynte në fuqi ditën që do të nënshkruhej.
 
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-moon, i cili po viziton Moskën shprehu shqetësim të thellë – duke thënë se referendumi e përkeqësoi situatën edhe ashtu komplekse dhe të tensionuar. (za)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
QEVERIA RUSE DISKUTON PËR TRANSDNIESTRIN (03.20.2014)
UKRAINA - PLANE PËR EVAKUIM TË PERSONELIT USHTARAK NGA KRIMEA (03.20.2014)
SHBA - BANKA QENDRORE REDUKTON PROGRAMIN STIMULUES (03.20.2014)
SHBA TREGON MBËSHTETJEN PËR ALEATËT E SAJ NË EVROPË (03.19.2014)
JOHN BELLINGER - REFERENDUMI I KRIMESË ISHTE I PALIGJSHËM (03.19.2014)
VAZHDOJNË KËRKIMET PËR AVIONIN MALAJZIAN (03.18.2014)
PUTIN - KRIMEA ËSHTË PJESË E RUSISË (03.18.2014)
PRESIDENTI OBAMA DO TË NDEROJË SOT 24 VETERANË USHTARAKË (03.18.2014)
PUTIN FLET SOT PËR KRIMENË (03.18.2014)
NËNPRESIDENTI BIDEN SOT NË POLONI - PËR KRIZËN NË UKRAINË (03.18.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]