E Martë, 04.07.2020, 08:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
FORCAT RUSE KONFISKOJNË KAMERAT E ZËRIT TË AMERIKËS

E Shtunë, 03.22.2014, 08:08pm (GMT+1)


Trupat ruse në Krime kanë konfiskuar kamerat e Zërit të Amerikës pranë bazës ushtarake të Bilbekut, ku trupat ukrainase u urdhëruan sot nga forcat ruse që të dorëzohen.
       
Gazetari i Zërit të Amerikës Daniel Schearf tha se ai dhe kolegët e tij po xhironin autoblinda me personel ushtarak dhe automjete të tjera jashtë bazës, kur iu konfiskuan dy kamera.

Ai tha se ushtarët rusë dolën nga automjetet dhe e urdhëruan ekipin e Zërit të Amerikës duke i drejtuar armët që të dorëzonin kamerat. Ai tha se ushtarët ishin “shumë agresivë dhe arrogantë”, por kishin marrë urdhër që të mos lejonin median të xhironte imaxhe të ushtrisë ruse para bazës.

Forcat ruse u dhanë ultimatum trupave ukrainase që të braktisnin bazën, një nga objektet më të mëdha që ishte nën kontrollin e ushtrisë ukrainase në Krime.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BAGDAD - ËSHTË VRARË SHEFI I ZYRËS SË RADIOS EVROPA E LIRË (03.22.2014)
TIMOSHENKO - PUTINI E HUMBI PËRGJITHMONË UKRAINËN, FTOJ POPULLIN TIM TË JETË I GATSHËM PËR LUFTË (03.22.2014)
EKSPERTËT - TERRORISTËT PO MËSOJNË NGA DEBATET PËR AVIONIN (03.22.2014)
Radio Evropa e Lirë - LUFTË SANKSIONESH NDËRMJET PERËNDIMIT E RUSISË (03.21.2014)
DHOMA E LARTË RUSE RATIFIKON TRAKTATIN PËR ANEKSIMIN E KRIMESË (03.21.2014)
GODITJA MË E MADHE NDAJ RUSISË - ANULIMI I 'BOTËRORIT 2018' (03.21.2014)
RUSËT E DONETSKIT E SHOHIN PUTININ SI TË VETMEN SHPRESË (03.21.2014)
RUSIA KUNDËRPËRGJIGJET NDAJ SANKSIONEVE AMERIKANE (03.20.2014)
DUMA RATIFIKON TRAKTATIN PËR ANEKSIMIN E KRIMESË (03.20.2014)
QEVERIA RUSE DISKUTON PËR TRANSDNIESTRIN (03.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]