E Djelë, 07.05.2020, 07:03pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
SHBA - 8 TË VDEKUR NGA RRËSHQITJE DHEU

E Hënë, 03.24.2014, 09:32am (GMT+1)


Autoritetet në shtetin amerikan të Uashingtonit në veri-perëndim të vendit thonë se numri i të vdekurve nga një rrëshqitje masive dheu ka arritur në tetë vetë, ndërkohë që 18 të tjerë figurojnë të zhdukur.
        
Një zëdhënës i departamentit të zjarrfikësve tha mbrëmë se ekipet e shpëtimit nuk kanë dëgjuar shenja jete nga grumbulli i dheut që mbulon një sipërfaqe prej 2.6 km2  por do të vazhdojnë operacionet gjatë ditës së sotme.
        
Masa e baltës, pemëve, gurëve dhe mbetjeve të ndryshme rrëshqiti nga një shpat mali në një zonë rurale pranë qytetit të Siatellit. Rrëshqitja e dheut shkatërroi rreth 30 shtëpi dhe plagosi tetë vetë.
        
Zyrtarët fajësojnë shirat e dendur të kohëve të fundit për mbingopjen e shtresës së dheut, duke shkaktuar rrëshqitjen masive. (za)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TATARËT E KRIMESË MBAJNË ZI PËR VRASJEN E AKTIVISTIT TË TORTURUARReportazh nga Farangis Najibullah, Radio Evropa e Lirë (03.23.2014)
SHBA - BBG E SHOKUAR DHE E TMERRUAR ME VRASJEN E GAZETARIT (03.23.2014)
FORCAT RUSE KONFISKOJNË KAMERAT E ZËRIT TË AMERIKËS (03.22.2014)
BAGDAD - ËSHTË VRARË SHEFI I ZYRËS SË RADIOS EVROPA E LIRË (03.22.2014)
TIMOSHENKO - PUTINI E HUMBI PËRGJITHMONË UKRAINËN, FTOJ POPULLIN TIM TË JETË I GATSHËM PËR LUFTË (03.22.2014)
EKSPERTËT - TERRORISTËT PO MËSOJNË NGA DEBATET PËR AVIONIN (03.22.2014)
Radio Evropa e Lirë - LUFTË SANKSIONESH NDËRMJET PERËNDIMIT E RUSISË (03.21.2014)
DHOMA E LARTË RUSE RATIFIKON TRAKTATIN PËR ANEKSIMIN E KRIMESË (03.21.2014)
GODITJA MË E MADHE NDAJ RUSISË - ANULIMI I 'BOTËRORIT 2018' (03.21.2014)
RUSËT E DONETSKIT E SHOHIN PUTININ SI TË VETMEN SHPRESË (03.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]