E Hënë, 05.25.2020, 08:18am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
BE NUK E NJEH ANEKSIMIN E KRIMESË

E Hënë, 03.16.2015, 06:36pm (GMT+1)Bashkimi Evropian ritheksoi sot se nuk njeh aneksimin e Krimesë nga Rusia vitin e kaluar dhe shprehu shqetësim rreth situatës së të drejtës së njëriut në gadishullin e Krimesë.

Shefja e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini e quajti aneksimin shkelje të ligjit ndërkombëtar në një deklaratë sot dhe shtoi se BE-ja është gjithashtu e shqetësuar rreth fuqizimit ushtarak në rajon. Ndërkohë, presidenti ukrainas Petro Poroshenko zhvilloi bisedime sot në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel ndërsa po kërkon ndihmë ushtarake për t'i dhënë fund rebelimit pro-rus.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PAPA FRANÇESKU - DY VJET NË KRYE TË VATIKANITMe rastin e vitit të dytë Papa shpalli 'Vitin e Jashtëzakonshëm të Shenjtë të Mëshirës' (03.14.2015)
PARLAMENTI EVROPIAN - REZOLUTË PËR HETIM NDËRKOMBËTAR TË NEMTSOVIT (03.14.2015)
SPEKULLIME PËR SHËNDETIN E PUTINIT (03.13.2015)
KIMMELI FTON NË STUDIO OBAMËN PËR TË FOLUR RRETH JASHTËTOKËSORËVE (03.13.2015)
TJETËR GRABITJE SPEKTAKOLARE NË FRANCË (03.12.2015)
GODITJA E ISIS - DËSHMI NË KONGRES (03.12.2015)
IS PRETENDON SE VRAU NJË SPIUN IZRAELIT (03.11.2015)
FLORIDA - AKSIDENT GJATË STËRVITJEVE TË MARINËS AMERIKANE (03.11.2015)
TSIPRAS I KANOSET GJERMANISË - KËRKOJMË DËMSHPËRBLIMET E LUFTËSGreqi, Kammenos kërcënon Gjermaninë me xhihadistët (03.11.2015)
MBRETI ABDULLAH NË PARLAMENTIN EVROPIAN - EVROPA TA LUFTOJË ISLAMOFOBINË (03.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]