E Shtunë, 05.30.2020, 04:16pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
HERZOG I THOTË JO KOALICIONIT ME NETANYAHUN

E Enjte, 03.19.2015, 06:49pm (GMT+1)


Isaac Herzog, drejtuesi i partisë “Unioni Zionist”, që doli e dyta në zgjedhjet parlamentare në Izrael, thotë se partia e tij nuk do t’i bashkohet qeverisë së re të koalicionit të kryeministrit Benjamin Netanyahu.

Zoti Herzog tha në një intervistë se partia “Unioni Zionist” do të jetë një forcë e opozitës, e cila do “t’i kundërvihet qeverisë së krahut të djathtë”.

Partia Likud e zotit Netanyahu siguroi 30 prej 120 vendeve të Parlamentit të zgjedhje, ndërsa partia “Unioni Zionist” fitoi 24 vende, duke i krijuar mundësinë zotit Netanyahu për një mandat të katërt.

Zoti Netanyahu thotë se ka në plan ta formojë qeverinë në 2-3 javët e ardhshme dhe tashmë ai ka zhvilluar bisedime me partitë më të vogla për të patur 61 vendet e nevojshme në Parlament, që i nevojiten për të qeverisur vendin.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHBA VAZHDON PËRKRAHJEN NDAJ KRIJIMIT TË SHTETIT PALESTINEZPresidenti Obama ende nuk e ka uruar Netanyahun për fitoren në zgjedhje (03.19.2015)
AMERIKANËT SHKATËRROJNË NJË DRON TË SHTETIT ISLAMIK (03.19.2015)
VUK DRASHKOVIÇI - PËR 3 VJET NË SARAJEVË VRAMË 12 MIJË CIVILË, 2 MIJË ISHIN FËMIJËDrashkoviçi - Oferta e Rambujesë ishte e mirë, por Millosheviçi nuk e pranoi (03.18.2015)
NETANYAHU FITON ZGJEDHJET - MERR MANDATIN E KATËRT (03.18.2015)
IZRAELI MBAN ZGJEDHJET KOMBËTARE (03.17.2015)
MOSKA KEQTRAJTON GAZETARËT NË KRIMENË E ANEKSUAR (03.16.2015)
BE NUK E NJEH ANEKSIMIN E KRIMESË (03.16.2015)
PAPA FRANÇESKU - DY VJET NË KRYE TË VATIKANITMe rastin e vitit të dytë Papa shpalli 'Vitin e Jashtëzakonshëm të Shenjtë të Mëshirës' (03.14.2015)
PARLAMENTI EVROPIAN - REZOLUTË PËR HETIM NDËRKOMBËTAR TË NEMTSOVIT (03.14.2015)
SPEKULLIME PËR SHËNDETIN E PUTINIT (03.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]